Teploty pod bodem mrazu od středy umožňují sjezdovky dosněžit a znovu otevřít. „Spustili jsme sněžná děla a ve spolupráci se zkušenými rolbaři a nejnovější technologií děláme maximum pro to, aby si milovníci zimních sportů mohli co nejdříve opět užívat kilometry lipenských sjezdovek, Fox park i snowcross,“ řekla mluvčí lipenského lyžařského areálu Olga Kneiflová. „Věříme, že už brzy obnovíme také večerní lyžování, a milovníci lyžování tak nepřijdou ani o oblíbené sportování při svitu měsíce a lamp s výhledem na lipenskou nádrž.“

Také park Médi Kubíka se raduje z návratu zimy. „Zima a poctivá práce našich kluků nám umožnily hned ve středu znovuotevřít dětský park Médi Kubíka včetně tubingu,“ pochvaloval si Michal Černocký z Parku Frymburk. Lyžaři i snowboardisti mohou využít služeb lyžařské školy, která je taky otevřená. Díky nočnímu zasněžování plánují spustit i hlavní sjezdovku s vlekem na tento víkend. „Určitě se k nám přijeďte podívat, protože výhled při lyžovaní na jezero Lipno a Frymburk ze sjezdovky Relax je prostě nezapomenutelný,“ lákal Michal Černocký.

Provozovatelka lyžařského areálu Pasečná a majitelka penzionu Dobík u Přední Výtoně Kamila Sušanková zve tuto sobotu návštěvníky Lipenska na tradiční zabijačku. „Tradiční zabijačkové pochoutky můžete ochutnávat i nakupovat za doprovodu živé hudby od dvanácti hodin,“ informovala. „Výbornou jitrničku či jelítko si naplníte i vlastnoručně a domů si kromě plného břicha odnesete nevšední zážitek.“ Hody můžete spojit i s procházkou po okolí nebo do Rakouska.

Pavel Pechoušek, Tutistický spolek Lipensko