"V pondělí vypukla největší oprava lanovky za posledních pět let," přiblížil mluvčí lipenského areálu Vojen Smíšek. "Projde jí lanová dráha Lipno Express. Odstávka ale nijak neomezí provoz na Stezce v korunách stromů ani v Království lesa. Nahoru jezdí autobus, nebo se dá jít pěšky procházkou."

Pracovníci Lipno servisu v pondělí ráno odmontovali takzvané kladkové baterie na druhém sloupu odspodu, jeřábník je přeložil na vozík a ze sjezdovky zamířily do dílny nahoře na Kramolíně. Tam technici vymění čepy a další pohyblivé součástky a baterie pečlivě zkontrolují, jestli nejsou poškozené.

"Zároveň připravujeme nový nástupní koberec na lanovce Lipno Expres a začínáme rozmisťovat sněžná děla a tyče, abychom byli připravení na první mrazy a začali zasněžovat," dodal Vojen Smíšek. "Předpokládáme, že to bude koncem listopadu, až se teploty ustálí kolem nuly.“

Loňskou a předloňskou lyžařskou sezónu zahájili na Lipně velmi brzy, bylo to 8., respektive 3. prosince. Naopak v roce 2015 to bylo až 5. ledna. I letos bude samozřejmě záležet na počasí.

"Jednou z novinek na lyžařských svazích bude vylepšená skikrosová trať," pochlubil se mluvčí areálu. „Lyžařům se skikros líbí, a tak jsme se rozhodli, že uděláme dvě souběžné trasy. Jedna bude ostřejší, pro dospělé, druhá bude dětská. Budou se křížit tunelem a děti s rodiči budou moct souběžně závodit a na trati se hecovat. Přinese to ještě víc zábavy na lyžích.“