Radost budou mít hlavně rodiče s dětmi. Dvě hlavní novinky by měly totiž ulevit právě jejich peněženkám. Jak uvedl generální manažer Rodinného areálu Lipno Matěj Kratochvíl, tou první je rodinný přenosný skipas. „Víme, že ne každý chce lyžovat celý den. Velmi často mají rodiče děti, které třeba ještě vůbec nelyžují, nebo mají naopak dítě plné sil, ale jim se nechce trávit celý den na sjezdovce. Tak se jednoduše vystřídají. Je to speciální produkt, musí si ho takto zakoupit a jeho cena je trochu vyšší než normální skipas, ale mohou se o něj střídat. Jeden rodič lyžuje dopoledne, druhý odpoledne,“ přiblížil.

Druhou novinkou je dětský skipas ke každému dospělému skipasu za 50 procent ceny. „Lipno patří rodinám s dětmi, obzvlášť v zimě. Pokud k nám přijde lyžovat rodič se svým dítětem nebo prarodič s vnukem, vnučkou, kupují skipas za poloviční cenu a platí to pro jedno až čtyři děti,“ vysvětloval Matěj Kratochvíl s tím, že tak reagovali na podněty návštěvníků.

Ceny se nemění

Kromě toho zde milovníci zimních sportů koupí tradičně celosezonní a jednodenní skipas, dvou nebo tříhodinový skipas, v nabídce je ale třeba i skipas volitelný. „Jakýkoliv vícedenní skipas, který bude zakoupen u nás v areálu, tedy dvou až šestidenní, je možné použít šest po sobě jdoucích dní od jeho prvního použití. Když přijedete na týden, ale budete chtít lyžovat jen tři dny, nemusíte přemýšlet, jestli si skipas koupíte v pondělí, ve středu nebo ve čtvrtek. Koupíte si ho jednou a pak jej využíváte,“ řekl generální manažer areálu s tím, že dobrou zprávou je, že ceny zůstanou stejné jako v uplynulé sezoně.

Zima na Lipně.Zima na Lipně.Zdroj: Lipno Servis s.r.o.

Na Lipně myslí i na ty nejmenší. Nejen pro ně tu od letošní zimy bude v provozu bobovací kopec. Ten bude zdarma stejně jako Fox park. V plánu jsou i doprovodné akce, od 2. do 23. prosince zde bude pro návštěvníky připravený každou sobotu nějaký program. Těšit se lidé mohou i na Mikulášskou stezku, novoroční výstup na Stezku korunami stromů, Karneval lišáka Foxe nebo animační programy. „To vše bude provoněno punčem a svařákem z naší cukrárny Povidloň,“ lákal Matěj Kratochvíl k návštěvě.

Jedenáctka pomocníků

Už 8. prosince by rádi odstartovali ve skiareálu Hochficht, který se nachází nedaleko Lipenského jezera. Lyžařům nabízí 21 kilometrů sjezdových tratí. Na zdejších svazích čeká na příchod zimy přes 140 sněžných děl. Letos k tomu přibyla jedenáctka nových pomocníků.

Gerald Paschinger, jednatel společnosti Hochficht Bergbahnen, která lyžařský areál provozuje, uvedl, že se jedná o nejvýkonnější sněžná děla, jež jsou v současné době na trhu. „Na základě našich zkušeností a i s ohledem na trendy počasí za poslední zimy jsme téměř všechny investiční prostředky použili na posílení zasněžovacího systému, protože sníh je alfou a omegou úspěšné lyžařské sezóny. Sedm děl je umístěno na vyvýšených otočných věžích, které zvládnou efektivně zasněžit velkou plochu, čtyři děla jsou mobilní. Ty můžeme libovolně přesouvat tam, kde to zrovna bude potřeba,“ vysvětloval.

Dražší skipasy

Současně s tím ale doplnil, že se tato investice za několik desítek milionů korun promítla bohužel do cen skipasů. „Ač neradi, museli jsme reagovat na rostoucí náklady i nákladné investice do výroby technického sněhu a jako většina rakouských skiareálů jsme ceny skipasů navýšili zhruba o deset procent. Na druhou stranu nabídneme našim hostům ke všem skipasům od délky jednoho dne zdarma lyžování navíc,“ řekl Gerald Paschinger.Zima na Lipně.Zima na Lipně.Zdroj: Lipno Servis s. r. o.

Každý skipas od délky jednoho dne tak bude možné využít již předchozí den od 15 hodin, a to včetně večerního lyžování, které bude v provozu každou středu a pátek. Výrazné cenové zvýhodnění plánuje na Hochfichtu také na poslední týdny sezony, kdy stále panují velmi dobré sněhové podmínky. Po celý březen bude platit výhodná akce 3+1 den zdarma, a to i během víkendů.