"Led má šest až dvanáct centimetrů, prohrnuli jsme ho, aby mohl přibývat, v místech, kde je sníh, nepřibývá, ale na bruslení je to stále málo a lidi, kteří tam vstupují, hazardují se životem," varuje Jiří Falout ze skiareálu Lipno. "Uvidíme, co s tím udělá sluníčko, v noci mrzne. Tento víkend ale ovál v žádném případě neotvíráme."

Alespoň hřiště na bruslení a hraní hokeje připravují ledaři ve Frymburku. "Pokud jde o ovál, čekáme, až nám led zesílí alespoň o dva centimetry," hlásil přímo z ledu Antonín Labaj, který se o frymburský ovál s kolegy stará. "Síla ledu je tu od 9 do 13 centimetrů, ale uprostřed jezera je jedno místo zhruba o rozloze metr krát metr, kde není síla ledu ani jeden centimetr. Z tohoto důvodu musíme ještě chvilku počkat."

Na staré žďákovské cestě ve Starém Sedle (v Orlíku nad Vltavou) odklízeli 24. ledna pracovníci obce Orlík nad Vltavou letité brány za traktor a železný dopravníkový pás, které tam někdo naházel.
Úklid břehů kolem Orlíku začal

Uvidí, jak se bude situace o víkendu.

Běžkuje se na ledě, a ve sněhu také bruslí, podél pláže v Černé v Pošumaví, od Windy Pointu se dá jen více než kilometr v těsné blízkosti břehu.