Funline Tour je určena především dětem, ale užijí si i rodiče. Ti si během ní mohou otestovat vybavení, vyzkoušet freestyle výuku, ale také zazávodit v různých disciplínách.

Mluvčí skiareálu Vojen Smíšek říká: „Lipno je jednou ze zastávek letošní Funline Tour 2018. Návštěvníky čeká test lyží a snowboardů K2, a to jak v kategorii all-mountain, tak Freestyle a chybět nebudou ani dětské modely."

Při ukázkové bezplatné freestyle výuce mohou zájemci načerpat cenné rady od juniorské mistryně Evropy ve Freestyle snowboardingu Kláry Janíkové, která je provede lipenským snowparkem. Triky na snowboardu a lyžích pak mohou zdokonalit ve Skischool Lipno. „Freestyle výuku máme v nabídce školy od loňské sezony. Děti začínají základními triky na sjezdovce a na malých překážkách ve snowparku a mohou pokračovat i na větší skoky,“ řekl šéf Skischool Lipno Petr Chalupa.

Součástí tour jsou také dva závody pro děti. První se pojede na lyžích i snowboardech ve slalomové trati, ten druhý pak ve snowparku. „Snowboardový závod je jedním z deseti závodů Dětské snowboard série 2018 pod hlavičkou Czech Snowboarding a kluci a holky do 17 let v něm budou sbírat cenné body pro postup do finále, které se bude konat v první polovině března v Peci pod Sněžkou,“ doplnil Vojen Smíšek.

Lipenský areál jede naplno.
Všechny sjezdovky na Lipně jsou v provozu, dá se i běžkovat