V provozu je, pokud jde o pátek, lanová dráha Lipno Express, která vede přímo z centrálního parkoviště. Skiareál je otevřen tradičně od 8.30 do 16 hodin. Večerní lyžování je zatím mimo provoz. „Děláme maximum proto, aby se v průběhu víkendu otevřely i další sjezdové tratě. Proto všem doporučujeme sledovat naše webové stránky a sociální sítě, kde bychom tuto informaci ihned komunikovali,“ doplňuje Olga Kneiflová tisková mluvčí Skiareálu Lipno.

Rodiny s dětmi mohou využít 20% slevu na jednodenní víkendové skipasy. „Můžou tak lyžovat dokonce levněji než loni. Navíc všichni lyžaři letos dostanou k nákupu dvou a vícedenního skipasu večerní lyžování zdarma, a pokud se na sjezdovce zdrží čtyři dny a více, dostanou ke skipasu volnou vstupenku na Stezku korunami stromům,“ dodává mluvčí. 

Podívejte se, jak vypadaly lipenské sjezdovky tři dny před zahájením sezóny:

Před týdnem, ve čtvrtek 8. prosince, se díky silným mrazům naplno rozjela sněžná děla, která chrlila hromady sněhu v celém areálu, a tak je jen otázkou několika dnů, kdy se na Lipně rozjedou i další lanovky. 

Hochficht láká spoustu Čechů

Silné mrazy v kombinaci s čerstvým přírodním sněhem napomohly otevření dalších lanovek a sjezdovek také v příhraničním skiareálu Hochficht nedaleko Lipna. Od soboty 17. prosince tam budou v provozu téměř všechny lanovky a vleky a přes 10 km sjezdovek. „Jsme nesmírně rádi, že po dvou covidových sezónách jsme mohli minulou sobotu přivítat naše hosty opět normálně a bez jakýchkoli omezení. Zájem lyžařů předčil naše očekávání, jen z Čech jich o uplynulém víkendu dorazila téměř tisícovka“, pochvaloval si ředitel skiareálu Gerald Paschinger. „Od soboty 17. prosince budou v provozu všechny lanovky a vleky, kromě čtyřsedačkové Schwarzenbergbahn, kterou plánujeme otevřít o týden později. Pro návštěvníky bude připraveno přes desek kilometrů sjezdovek a do Štědrého dne chceme mít v provozu kompletně celý skiareál“, doplnil Paschinger.

Skiareál Hochficht je v provozu každý den od 8:30 do 16:00 a od soboty začnou platit plné ceny skipasů (do pátku se jezdí za zvýhodněné ceny). Jednodenní a hodinové skipasy se vyplatí zakoupit online přes webové stránky, při nákupu na pokladně budou o 3 € dražší.

Na Lipensku si užijí i běžkaři

Ve čtvrtek dopoledne rolba upravila 17 km tratí na frymburských loukách na hladko křídlem pro bruslení a tam, kde bylo dostatek sněhu také vyřízla stopu pro klasický styl. Pokud bude nadále sněžit, je další úprava naplánována buď v pátek večer, nebo v sobotu ráno (podle množství sněhu).

Také na Pasečné chystají čerstvé najetí stop, nejspíš v sobotu ráno, aby byly připravené pro víkendové lyžaře. Na víkend je avizován nejen sníh, ale i slunce! Ideální příležitost, vyrazit na běžky. Vždy aktuální informace ke stavu běžkařských stop na Lipensku najdete zde