V pátek večer se pro veškerou dopravu uzavřelo českokrumlovské náměstí Svornosti. Změnilo se v koncertní sál.Tímto koncertem začal 18. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov, který otevřela Vodní hudba, skladba složena přímopro Český Krumlov.Dílo je podle organizátorů impozantní už svým hudebním obsazením. Koncert řídil šéfdirigent Severočeské filharmonie Teplice, Charles Olivieri - Munroe.

Spolu s filharmonií se na provedení skladbypodílel soubor Schola Gregoriana Pragensis, Kühnův smíšený sbor se sbormistrem Markem Vorlíčkem, sólisté - sopranistka D. Vaňkátová, altistka M. Beňačková a basista V. Sulženko. Recitoval Viktor Preiss.

Na obrovském promítacím plátně 15 x 4 m, umístěného na horizontu jeviště, byli během vystoupenípromítáni nejen všichni účinkující, ale i dobová vyobrazení Českého Krumlova.

Peníze na pomoc proti vodě

Organizátoři Mezinárodního hudebního festivalu letos finančně přispějí na povodňové konto určené na podporu vyplavených jihočeských obcí a vyzvou i partnery festivalu k pomoci postiženým povodní.

"Radní města Český Krumlov se také připojili ke sbírce a předali zastupitelstvu návrh schválit finanční příspěvek na povodňové konto Jihočeského kraje ve výši 100 tisíc korun," sdělil starosta Luboš Jedlička.

Hvězdou sobotního koncertu v Pivovarských zahradách bude Renée Fleming - na snímku.