"V celém areálu hradu prosíme o dodržování platných státních nařízení, tedy nošení roušek, bezpečného odstupu a zákazu shromažďování," připomíná správce hradu Radek Kocanda. "Prohlídka hradu pod otevřeným nebem je samostatná, hradní muzeum bude uzavřeno. Prodej občerstvení bude probíhat skrze muzejní okénko."

Otevřeno je každý den, na hrad mají povolený vstup i psi.

Vyšlápnout si z Třísova nebo z Holubova můžete také na Dívčí Kámen, který je i přes vyhlášený nouzový stav trvale otevřen návštěvníkům, a to od svítání do soumraku. "Vzhledem k tomu, ze jde o krásnou procházku přírodou, hrad nemá uzavřené místnosti a prohlídka i hra pro děti je individuální s možností odstupu od dalších návštěvníku, není důvod k jakémukoliv omezení provozu," vysvětlila kastelánka Zdeňka Tučková.

Na Vítkově Hrádku nad Lipnem je zatím zavřeno, můžete navštívit jen jeho nádvoří a hrad si prohlédnout zvenčí. Vstup do hradu a na vyhlídkovou plošinu musí být pro veřejnost uzavřen. "Vzhledem k situaci a nařízení vlády rušíme plánované setkání kastelánů, přátel Vítkovců a pánů z růže," posteskl si na facebookovém profilu hradu správce Miroslav Kovačičín.

Zdroj: FB / Vítkův Hrádek

Právě na facebooku krizový štáb Vítkova Hrádku každý den odhání viry s písní a pozitivní náladou. Podívat se můžete na písničky v provedení Lojzy Ptáka nebo Pavla Martince.