Čeřín – Cestou k táboru projde návštěvník lesem a po úzké cestě sestoupá do údolí. Z výšky jsou jako na dlani vidět stany i polní kuchyně, ve které nechybí solární panely, díky kterým si mohou kuchaři svítit a které pořadatelům tábora zajistí i neustále nabité mobilní telefony pro případ nutnosti. V kuchyni mají mimo jiné nabídku sypaných čajů, za kterou by se nemusela stydět menší čajovna. A jasmínový čaj z plecháčku, na louce u potoka v údolí chutná skvěle.

V těchto dnech je na Čeříně parta z Centra pro pomoc dětem a mládeži (CPDM) vedená Ivou Sonnbergerovou. Všichni dohlížejí na to, aby čtyřicet dětí, které tábor po dva týdny obývají, mělo co jíst, byly v suchu, ale hlavně aby se dobře bavily. A to se jim daří na jedničku. Děti jsou dokonce i uprostřed přírody bez klasické koupelny čisté. Díky důmyslně sestavenému stroji si totiž mohou kdykoliv dopřát i teplou sprchu. Vodu stačí ohřát v nádobě nad ohněm, potom přelít do onoho zařízení umístěného v dřevěné umývárně v lese a očista může začít. A že se děti zapotí, o tom není pochyb. „Náš tábor je hodně sportovně zaměřený," vysvětluje hlavní vedoucí. „Jezdíme vodu, hrajeme různé hry. Letos jsme zvolili westernové téma na motivy karetní hry Bang, takže děti budou hledat desperáty, rýžovat zlato a shromažďovat táborové peníze. Za ty si mohou kupovat papírové domy, ve kterých budou moci provozovat řemesla a za to dostávat další body," popsala princip letošního tábora hlavní vedoucí.

Nezapomene zmínit majitele pozemku, na kterém se tábor nachází. „Máme s ním skvělé vztahy. Když potřebujeme s něčím pomoci, tak s tím Petr Novák nemá problém a vyjde nám vstříc," chválí ho. Chválou nešetři ani na město Český Krumlov, které tábor v činnosti podporuje. A je to činnost bohu, nebo spíše mládeži, libá.

„Je to tady super. Jsem tady už po páté, protože se mi tady moc líbí. Jezdíme na výlety na vodu a jsou tady super lidí," potvrdila za všechny tábornice Bára Ouporová z Českého Krumlova.