Už zanedlouho, v Mezinárodní den žen, bude v areálu českokrumlovské nemocnice do provozu slavnostně uveden takzvaný babybox.

Výroba a instalace vyhřívané schránky, kam mají matky možnost odložit své nechtěné děti, a zachránit jim tak život, vyjde asi na 300 tisíc korun. Jak včera Deníku sdělil Ludvík Hess, předseda občanského sdružení Babybox pro odložené děti, všem zájemcům se stále nabízí možnost finančně na tuto bohulibou věc přispět.

„V těchto dnech obesíláme potencionální dárce. Uvítáme přitom jakýkoliv příspěvek,“ požádal o pomoc Ludvík Hess, jenž se v republice zasloužil o instalaci už téměř padesáti babyboxů. Ty zachránily život pětašedesáti dětem.

„Pokud by byl kdokoliv ochotný přispět, může se mi ozvat na číslo 602 305 139, případně prostřednictvím elektronické pošty na adresu info@babybox.cz,“ vyzval Ludvík Hess.

Babybox bude umístěn v budově vrátnice českokrumlovské nemocnice. Ve chvíli, kdy sem někdo vloží dítě, rozezní se alarm, a tak bude miminko do pěti minut v péči zdravotníků.