Nahoře na skále se totiž utrhl kus opěrné kamenné zdi, a to přesně nad semafory. Hromada kamení spadla na silnici, která vede z Českých Budějovic směrem na Černou v Pošumaví.

Padající kamení naštěstí nikoho nezasáhlo, ani nepoškodilo žádné projíždějící auto. Českokrumlovská Správa a údržba silnic místo ihned uklidila.

„Poté se na místě sešli jak správce komunikace, tak zástupci města a městského úřadu,“ sdělila dnes dopoledne mluvčí českokrumlovské radnice Jitka Augustinová.

„Úředníci z městského odboru dopravy a silničního hospodářství spolu s pracovníky Služeb města Český Krumlov a policisty řeší uzavření průběžného pruhu ve směru na Kájov a vypnutí semaforů na křižovatce,“ dodala.

Podle jejích slov odbor investic spolu s odbornou firmou zajišťuje provizorní zabezpečení zbývající opěrné stěny, její opravu a dozdění.

V současnosti je hromada kamení uklizená na stranu, jízdní pruh je v tom místě zúžený s pomocí zábran a nefungují semafory jak pro vozidla, tak pro chodce. Chvílemi se proto na silnicích v této oblasti tvoří řady vozidel.