Vedení teplovodu totiž nebylo geodeticky zaměřeno a vyznačeno v geografickém informačním systému. "Aby tímto přemístěním nedošlo k úplné ztrátě pěti původních podélných parkovacích stání, bude naproti, místo dvou přístřešků na samostatně stojící kontejnery pro specifické druhy odpadů, vybudován jen jeden," doplnila mluvčí města Petra Nestávalová. "Celkový počet parkovacích stání se sníží o dvě oproti původnímu projektu."

Sušáky na prádlo na Špičáku u paneláku s číslem popisným 117 zmizí, na jejich místě bude kromě kontejnerů i osmnáct parkovacích míst.
Krumlov chce zbavit centrum města nevábných kontejnerů. Zapouští je pod země

Kromě velkých polozapuštěných kontejnerů totiž na Špičáku budou také nádoby např. na vysloužilá elektrozařízení, oděvy nebo kovy. Vybudování podzemních kontejnerů a parkovacích míst vyjde na zhruba 7 milionů korun. Stavební práce jsou neplánovány do 13. května. V samém závěru stavby bude vyměněn také asfaltový povrch v prostoru celé ulice.

Sušáky na prádlo na Špičáku u paneláku s číslem popisným 117 zmizí, na jejich místě bude kromě kontejnerů i osmnáct parkovacích míst.Sušáky na prádlo a trávník na Špičáku u paneláku s č. p. 117 jsou už jen vzpomínkou.Zdroj: Deník/Zuzana Gabajová