Nejlepší sněhové podmínky za poslední roky a dostatek sněhu na celé jarní prázdniny hlásí skiareál Hochficht na rakouské straně Šumavy u Lipna.

„Na Hochfichtu se oteplení z posledních dnů moc neprojevilo," informoval Martin Řezáč z Lipno marketingu.
"Na sjezdovkách leží kolem 170 centimetrů sněhu, ve vrcholových partiích kolem dvou metrů, takže u nás se lyžaři nedostatku sněhu rozhodně bát nemusí“, ujistil Gerald Paschinger, ředitel skiareálu Hochficht.

Otevřeny jsou všechny sjezdovky o celkové délce 21 kilometrů. V provozu jsou denně od 8.30 do 16 hodin všechny lanovky a vleky včetně zbrusu nové desetimístné kabinkové lanovky. Pro běžkaře je upraveno 79 kilometrů tratí pro klasický styl i bruslení.

Děti a studenti se samými jedničkami mají skipas zdarma! To platí ve čtvrtek a pátek 1. a 2. února. Vysvědčení je třeba předložit na kase. Současně si zakoupí skipas minimálně jedna dospělá osoba, která dítě/děti doprovází (tzn. s jednou dospělou osobou může lyžovat zdarma více jedničkářů).

"Dále jsou na okrajích rodinných sjezdovek upraveny zábavné dráhy s obřími vlnami, Fun slope s klopenými zatáčkami a tunelem a také nový dětský slalom s maskoty na okraji sjezdovky Wenzelwiese," přidal Martin Řezáč. "Za dolní stanicí čtyřsedačkové lanovky Hochfichtbahn je upraven sáňkařský svah."

Výška sněhu ve ski areálu se pohybuje od 150 do 170 centimetrů.

Na Sternsteinu panují také velmi dobré podmínky a sjezdovky jsou po ránu skvěle upravené. Ve všední dny se lyžuje na poloprázdných sjezdovkách a navíc se slevou 1+1 osoba zdarma (turistický průvodce Grenzgenial). Otevřeny jsou všechny sjezdovky, na kterých leží až 70 centimetrů sněhu. Běžecké stopy jsou upraveny v délce 18 kilometrů.

Výška sněhu na Hochfichtu je 40 až 60 centimetrů. Provozní doba je 8.30 – 16.15 hodin.

V běžeckém areálu Schöneben u hraničního přechodu Zadní Zvonková leží 60 cm přírodního sněhu. Běžecké stopy jsou v dobrém stavu a denně je upravováno 79 km stop pro klasiku i bruslení. Nástup je možný na Schönebenu nebo Grünnwaldu.