Krásnou podívanou a posezení při muzice a lidových písničkách umožnili účastníci tradičního Mezinárodního folklórního festivalu. Na pódiu na náměstí, ale i v ulicích města návštěvníky potěšily folklórní soubory Tata - Zaza Dance Emek Hayarden (Izrael), Ludiwy zespól piesni i tanca Skowronki (Polsko), Mazurian Song and Dance Ensemble EŁK (Polsko), Šáteček Nymburk, Furiant České Budějovice, Podjavořičan Telč, Malé Zálesí Luhačovice a českokrumlovské soubory Jitřenka a Růže. Festival oživilo ojedinělé vystoupení izraelských seniorek, které se tradičnímu folklóru vymykaly a s radostí zatančily tance nápadité choreografie. Sklidily velký úspěch.

Ilustrační foto.
Podívejte se na nové zastupitele Českého Krumlova

Nechyběl Svatováclavský jarmark na náměstí plný zajímavých výrobků a dobrot a další trh v českokrumlovských klášterech. Zájemci si mohli vyzkoušet tradiční řemesla pod vedením zkušených brašnářů, kovářů, včelaře, sklářky a barvířky. Na klášterním jarmarku byly kromě domácích k ochutnání tradiční ukrajinské dobroty.

Kreativní dílny pro malé i velké, kde jste si mohli vyrobit bavlněné náramky, dřevěné svícny, měšce, papírové draky, větrníky, vykuřovadla a další dekorace z přírodnin, nabídly kreativní dílničky ve venkovních prostorách 3+galerie na nádvoří klarisek.

Ale program slavností byl jako vždy bohatý a až do neděle, ale i dál do středy, nabízí mnoho dalšího.