Rozhodl se vystavit fotografie z koncertů. Snímky pořizoval postupně v časovém horizontu tří let. Vznikaly jak na open air koncertech, tak i v hudebních klubech, divadlech, kinech či velkých halách. Velkou část fotek pořídil Pavel Sojka na festivalu České Hrady v Rožmberku nad Vltavou, v různých ročnících. Na výstavě lze spatřit nejen ikony českého popu, ale i hvězdy světového formátu, jakým je např. jazzový trumpetista Laco Deczi.

"První fotografie jsem nafotil Nikonem D5100 s pevnou padesátkou, postupně jsem výbavu obměnil za Nikon D7100," vysvětluje zasvěceným Pavel Sojka. "A nyní ho používám v kombinaci s objektivy Sigma 18-35 mm a 50-100 mm."

Autor fotografií je ze Světlíku a první zrcadlovku si pořídil v roce 2016 s úmyslem, že se bude věnovat portrétové fotografii. Shoda náhod a okolností jej ovšem svedla na scestí v podobě dokumentace hudebních událostí. Navázal tak spolupráci s hudebními servery a zaměřil se na koncertní fotografii. Spolupracuje i s Českokrumlovským deníkem, pro který externě fotografuje události v regionu. Do budoucna by se chtěl více zaměřit na rodinnou a portrétní fotografii.

Fotogalerie divadla je otevřena denně od 11 do 22 hodin a výstava potrvá do 6. ledna 2020.