Magickým kouzlem této budovy, v níž žil a pracoval fotograf Josef Seidel se svou rodinou, je nejenom velice příjemný a půvabný, secesně zdobený interiér, ale také skutečnost, že když máte štěstí, můžete se nechat v ateliéru vyfotografovat a odnést si domů naprosto unikátní snímek dýchající starými časy.

A takový výjimečný okamžik nastane v poslední dubnovou sobotu a o májové neděli. Hned od rána tam vypukne akce nazvaná První dáma = (rovná se) máma. Vítány jsou rodiny s dětmi, zejména maminky, které tak mohou získat originální snímek ke svému Svátku matek. A vrátit se do starých časů mohou návštěvníci českokrumlovského Musea Fotoateliér Seidel se vším všudy. Snímek bude naprosto dokonalý, když si s sebou přinesete i dobové oblečení. Nepodaří–li se vám ho sehnat, nezoufejte, doladíte ho v museu, které pro fotografování dobovými doplňky postupně vybavují jeho pracovníci. Například tam právě přibyly zbrusu nové námořnické oblečky pro děti.

Ušila je Hana Hudičáková, jež se snad už brzy pustí do výroby i dalších kostýmů. „Máme připraveny nějaké peníze, takže bychom rádi nechali ušít ještě další oblečení. Pokud vše vyjde, zájemcům u nás bude k dispozici již na podzim tohoto roku,“ prozradil vedoucí Musea Fotoateliér Seidel Petr Hudičák.

Jako první námořnické haleny se slamáčky vyzkoušeli tříletý Petr a o dva roky starší Vilém Kiprých, kteří se nechali zvěčnit se svou maminkou Simonou. „Na žádost pracovníků musea jsme se nechali vyfotit dřív a stali jsme se tak prvními soutěžícími sobotní akce,“ řekla včera s úsměvem Simona Kiprá. „Kluci jsou zvyklí na foťák, takže se focením docela bavili. Námořnické oblečky jsou úžasné, ty kroužky jsme si přinesli své vlastní. Viděli jsme totiž jednu starou fotografii ze zámeckého nádvoří, kde si nějaké dítě s obručí hrálo, tak jsme se tím nechali inspirovat.“ Ve fotoateliéru byla maminka dvou klučíků poprvé a litovala, že zaběhla jenom na skok. „Přesto na mě dům působil moc pěkným dojmem. Když si člověk s přípravou vyhraje a přichystá si a doladí kostým na focení, můžou vzniknout moc pěkné fotky. Takové vám u jiného fotografa nikde nevytvoří. Ale chce to opravdu ten kostým,“ dodala Simona Kiprá.

Ovšem je třeba se předem rezervovat na telefonu 380 712 354 nebo na : info@seidel.cz. Do soutěže o nejhezčí snímek nejstylovější první dámy=mámy budete zařazeni pouze s vaším souhlasem.