Technici jsou nyní nejvíce zaměstnáni prací na revizi lanovky a instalaci pojízdných koberců ve výukovém hřišti Foxpark.

„V těchto dnech zajišťujeme údržbu lanové dráhy pro sjezdovky Promenádní a Střecha, které přes léto nejsou v provozu. Dosud jsme zkontrolovali všechny sedačky, provedli jsme defektoskopii lana, promazali jsme kladkové baterie, čepy a vyměnili ložiska. Kvůli těmto úkonům jsme museli sedačky z lanovky sundat a pak je zase vrátit zpět," uvedl Petr Dušek, ředitel společnosti Lipno Servis provozující Skiareál Lipno. Doplnil, že práce trvala údržbářům několik dní, protože se jednalo celkem o téměř 300 sedaček.

Stejně jako v předchozích letech i letošní zimní sezóna přinese několik novinek. Provozovatel skiareálu například upravuje propojení sjezdových tratí Školní a Promenádní, které bude jedním z hlavních lákadel nadcházející zimní sezóny. „Zde zejména vyrovnáváme terén tak, aby lyžaři mohli využít nový prostor k pohybu po sjezdovkách," podotkl ředitel Dušek.

V příštích dnech budou nainstalovány i pojízdné koberce do hřiště Foxpark, které je českým nejmodernějším výukovým hřištěm s pohádkovými slalomovými dráhami či kolotočem. Technici zatím připravili všechny zábavné prvky pro hřiště, konkrétně kolotoče, figury a podobně.

Právě Foxpark zpestří svým návštěvníkům pobyt další letošní novinkou – večerním osvětleným provozem. „Výukové hřiště jsme nově osvětlili, aby bylo zájemcům k dispozici i ve večerních hodinách. Konkrétně tedy bude otevřeno nově od 18 do 20 hodin," uvedl Jiří Falout.

Na Lipně využívají jeden z nejlepších zasněžovacích systémů v České republice, který je během pěti mrazivých dnů schopen zasněžit sjezdovky tak, aby byly připraveny k provozu. V těchto dnech se zkoušejí rozvody vody pro zasněžování a vpouštění tlaku do systému.

V letošní zimní sezóně se budou moci návštěvníci Lipenska poprvé podívat do Stezky korunami stromů. Na vrcholu bude fungovat půjčovna speciálních outdoorových bot a zároveň úschovna lyží a lyžařských bot.

Ještě než se znatelněji ochladí a přijde první sníh, snaží se v Lipně nad Vltavou pomocí různých speciálních nabídek o zpestření podzimu. „Návštěvníkům nabízíme různé balíčky zvýhodněných služeb, které obsahují pobyty na Lipně a další služby, spojené s výběrem z kulturních a sportovních specializovaných programů. Naším cílem je turisty na Lipensko přilákat i na podzim, kdy je zde také velice krásně," doplnil Falout.