Hned několik trestných činů má na svědomí muž, kterého si v úterý 20. června dopoledne všimli ve Velešíně na Českokrumlovsku policisté. Záhlédli, že na jeho osobním automobilu Škoda Octavia jsou připevněné registrační značky, které byly v pátrání. Kapličtí policisté chtěli řidiče předepsaným způsobem zastavit a zkontrolovat, ten si však všiml policejního auta ještě dřív, než hlídka použila světelnou a zvukovou signalizaci s nápisem STOP Policie a začal ihned ujíždět.

Útěk ale řidiči nevyšel tak, jak měl původně v plánu. Přední částí vozidla narazil do jednoho z domů. To se navíc ještě od domu odrazilo a na místě srazilo chodkyni.

Možnému neštěstí zabránil rychlý zásah policistů.
Muž chtěl skočit v Krumlově z balkonu. Policisté mu zachránili život

Ani tento incident však pachatele nezastavil, pokračoval v jízdě a způsobil další dopravní nehodu. Tentokrát se střetl s vozidlem značky Ford. „Obviněný však nezastavil ani tentokrát a pokračoval v ujíždění směrem na Kaplici. Vozidlo zastavil až na autobusové zastávce u obce Zvíkov na Českokrumlovsku. Zde byl hlídkou za pomoci donucovacího prostředku - hrozba namířenou střelnou zbraní - vyveden z vozidla a sveden na zem, kde mu byla přiložena služební pouta,“ uvedl tiskový mluvčí policie Miroslav Šupík.

Prohřešky mu sečetli

Hlídka lustrací na místě zjistila, že muž má  zákaz řízení motorových vozidel, který mu má skončit až v roce 2025. Provedený test na přítomnost jiných návykových látek navíc vyšel pozitivní na amfetamin a metamfetamin.

Kriminalisté muže obvinili z trestných činů maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, těžké ublížení na zdraví z nedbalosti a neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku. V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na pět let.