Chvojí včera provonělo náměstí v Českém Krumlově. Zdobí nově postavené pódium a dřevěné stánky, včetně brány na adventní trh. A chvojím také olemován již tradiční patron krumlovského trhu – medvěd, vytvořený studenty Střední uměleckoprůmyslové školy sv. Anežky České v Českém Krumlově. Už má také své jméno, které mu vybrali sami obyvatelé Krumlova a okolí. Na dění trhu bude tedy až do Tří králů shlížet medvěd Vilém Brumbla.

„Překvapení má organizátor trhu ze Sdružení cestovního ruchu Český Krumlov připraveno i tentokrát," slibuje jeho produkční Petra Urbanová. „Ale co to bude, neprozradím." Tak si nenechejte ujít zahájení v sobotu od 14 hodin.

Děti jistě potěší, že v některých dnech se na náměstí opět setkají se živými zvířátky z volnočasového centra Pepino a budou si moci pohladit ovečky, poníka, kozu, při pěkném počasí i králíky a morčata. Zvířátka budou na náměstí například tuto sobotu a neděli od 10 do 19 hodin a pak vždy v pátek, sobotu a neděli a o vánočních svátcích.

Trhovci nabizejí punče, medovinu, horké nápoje alko i nealko, bylinné čaje a sirupy, teplé a studené občerstvení, suvenýry, dřevěné a kované předměty, malované obrázky, dekorační předměty a další. Sdružení cestovního ruchu ale připravilo i kulturní zážitky, a to o něco bohatší než loni.

V sobotu se od 14.30 hodin představí děti ze zájmových kroužků Domu dětí a mládeže. Pak hudební skupina ze ZŠ Za Nádražím, rocková kapela Layla a kapela The Fellas.

Další program:

Sobota 3.12.
16.30 TV Šlágr – zpívání pod vánočním stromem
Sobota 17.12.
14.00 Vystoupení dětí ZUŠ, z Jitřenky, sboru Koťata
Úterý 27.12.
17.00 Pub Animals
Středa 28.12.
17.00 He Band