Rozjet rozsáhlou bytovou výstavbu se chystají Velešínští. Ve Velešíně Nádraží, ve čtvrti Na Vrších a Nad Cihelnou.

Územní studie pro výstavbu Na Vrších, stejně jako pro ostatní lokality, již existuje, ale výstavba domků tu ještě zdaleka není jistá. „Jestli v této oblasti, na místě, kde je teď pole, vzniknou inženýrské sítě, závisí na tom, jak se k tomu postaví majitelé pozemků. Stačí nesouhlas jednoho z nich a nic se tam nepostaví,“ řekl starosta Velešína Josef Klíma.

„Ovšem ty polní pozemky se výstavbou výrazně zhodnotí, tak doufáme, že vlastníci pozemků nebudou proti.“ Nejrozsáhlejší výstavba ale vypukne Nad Cihelnou. Město se do ní pustí spolu s developerem, a to ještě letos. „Tam předpokládáme postavit šest viladomů po šesti bytech, sedm dvojdomků se 14 bytovými jednotkami, dvacet parcel pro individulání výstavbu a na dalších dvou velkých pozemcích vyrostou dva bytové domy,“ řekl starosta.

To jistě nebude stát malé peníze. Nicméně od těchto plánů Velešínské neodrazuje ani současná krize. „Je pravdou, že banky teď mnohem více počítají. Ale my jsme pro výstavbu i pro zájemce o bydlení nastavili velice příznivé podmínky, takže myslíme, že by to mohlo vyjít,“ je přesvědčen starosta.