Srdce o obvodu 120 metrů z lucerniček připravili členové skautského oddílu Ursini, rodiče i další příznivci skautingu. Připomněli si tak 33 let od sametové revoluce.

Zájemci mohli hořící srdce vidět od 18 hodin například od bočního vchodu k otáčivému hledišti, z louky pod Vyšenskými kopci, z Rybářské ulice u jezu, z terasy kostela sv. Víta, z Plášťového mostu a hradeb 5. nádvoří, od hotelu Vyšehrad, ze silnice u Hornobranského rybníka či ze sídliště Mír. Symbolické srdce vytvořilo na 160 dospělých a 131 dětí. Na svahu tvoří srdce už tradičně jako vzpomínku událostí 17. listopadu roku 1989. Jde o připomínku svobody, demokracie a obnovy skautingu, který se od té doby mohl opět provozovat legálně.

Jak informoval za pořadatele Aleš Drha ze zájmového spolku Junák - český skaut, středisko Pod Kletí Holubov, počasí se na večer umoudřilo. "Nečekaně byla velmi pěkná viditelnost. Mimo samotného svícení jsme jako efekty využili již tradičního a pro sledovatele oblíbeného efektu tepání srdce, zhasínání a rozsvěcování či závěrečné srdce v pohybu," zmínil.

Zdroj: Youtube

Celá inscenace trvala 20 minut a podle Drhy se na všem podíleli nejen skauti z celého střediska Pod Kletí Holubov, ale i jejich rodiče a další příznivci. "Rádi bychom touto cestou poděkovali všem, kteří podvečer svátečního dne věnovali této připomínkové akci a udělali tak něco pěkného i pro druhé," vzkázal.

Hořící srdce na Křížové hoře zaplálo v 18 hodin a svítilo půl hodiny.
Hořící srdce na Křížové hoře v Českém Krumlově zase zazářilo do daleka