Děti z Dětského domova Horní Planá v sobotu opět po roce podpořil českokrumlovský Travellers´ Hostel, ve kterém pro ně byla uspořádána charitativní akce.

Kromě již tradičního blešího trhu se uskutečnila například dražba, bizarní módní přehlídka či koncert, na kterém vystoupily mimo jiné kapely El Tenere, Sandwitch či No Crapes.

„Akci pořádáme již potřetí. V předešlých letech byla poměrně úspěšná. První rok jsme na hornoplánský dětský domov vybrali 46 tisíc korun a rok na to 56 tisíc korun. Hlavně letos, kdy je všude peněz málo, se domovu vybrané peníze budou opravdu hodit,“ řekla hlavní pořadatelka Blanka Kolková.

Nakolik je charitativní sbírka úspěšná letos, zatím těžko říct. Bleší trh v prostorách hotelu potrvá až do 23. prosince.

„Letos se ale moc nepovedla propagace. Hodně lidí o tom neví,“ povzdychla si Kolková. „V každém případě, i kdyby se vybralo málo peněz, tak akce smysl má, protože pro děti je to zážitkem. Letos jich z dětského domova dorazilo šestnáct. Oni to mají jakoby za odměnu.“

Bleší trh fungoval jednoduchou formou – co kdo dá. „Myslím si, že by si lidé měli koupit cokoliv. Hlavně, když dají nějakou tu kačku na opuštěné děti. To je přece hlavním cílem,“ řekla jedna z návštěvnic sobotní akce Martina Peclová.

A co bleší trh nabízí? Podle prodávajících jsou s mírnou nadsázkou prostory rozdělené na dámskou a pánskou sekci. V nabídce jsou textil, knihy, hodinky, zvukové nosiče a spousta dalších věcí.