Ve čtvrtek varuje Český hydrometeorologický ústav ještě před silným deštěm a větrem, ale na večer už přidal i upozornění na pokles teplot a ledovku. „Zejména v jižní polovině Čech mohou dosahovat nárazy západního až jihozápadního větru místy nad 65 km/h. Později večer vítr zeslábne. Teploty ale klesnou k nule a už ve čtvrtek večer a také v noci na pátek si musíme dát pozor na náledí. To se má tvořit lokálně, zejména od středních poloh,“ uvádí meteorologové.

Předpověď počasí hlásí v noci na pátek většinou oblačno, místy až polojasno, ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty klesnou na +1 až -2 °C. Vát má mírný západní vítr o rychlosti 3 až 7 m/s.

A jaké jsou výhledy na další dny? Sobota má přinést zataženo, mlhavo a déšť na celém území. V polohách nad 900 m, do večera postupně ve všech polohách sněžení. Nejnižší noční teploty naměříme 4 až 0 °C, nejvyšší denní teploty vystoupají na 1 až 5 °C. Foukat bude slabý proměnlivý, během dne mírný severní vítr rychlostí 2 až 5 m/s.

Na grafech foreca.com se můžete podívat, jak nám budou teploty v následujících dnech klesat:

V neděli už přituhne. Má být zataženo se sněžením. K večeru můžeme od severu čekat ustávání srážek a protrhávání oblačnosti. Nejnižší noční teploty klesnou na 0 až -4 °C, během dne se bude dál ochlazovat a teploty večer padnou na -5 až -9 °C. Vítr bude foukat severovýchodní o rychlosti 3 až 7 m/s.

Předpověď na pondělí pak slibuje nejnižší noční teploty od -6 až po -10 °C a nejvyšší denní teploty -7 až -3 °C a k tomu mírný severní vítr o rychlosti 2 až 6 m/s.