S neustávajícím baby boomem mají problémy v Křemži. Mateřinky jsou naplněné do posledního místečka, řada rodičů tak nemá vůbec šanci do nich umístit své dítě. Nepomohla ani loňská nástavba školky v Křemži, která přinesla novou třídu.

„Potřebovali bychom ještě jednu. Odmítli jsme zhruba třicet dětí,“ řekl ředitel mateřské školy Jiří Tham.

Možností, jak křemežské rodiče uspokojit, se příliš nenabízí. Městys má jedinou možnost, a to navýšení kapacity ve školce v Chlumu.

„Máme dokonce už studii. Musíme ale zvážit potřebu do budoucna vzhledem k ekonomickým možnostem. Nechali jsme si udělat průzkum, jak se bude počet dětí vyvíjet. Příští týden budeme probírat, co a jak dál,“ řekl starosta Křemže Josef Troup.

Jiří Tham naznačil, že by na chlumské mateřince mohla vyrůst nástavba. „Jednalo by se o navýšení o třídu. Tím bychom také oddělili předškoláky,“ řekl Tham. Zároveň dodal, že vše je momentálně jenom vize. „Příští týden teprve zjistím, jestli má cenu se do toho vůbec pouštět. Jsme samozřejmě omezeni finančními prostředky,“ dodal ředitel.

Pokud by opravdu v Chlumu vznikla nová třída, pojala by děti z okolních osad.

„Chlum by tak stáhnul děti z osad, jako je Lhotka či Loučej. Křemži by se tím ulevilo a my bychom tak požadavky Křemežských mohli uspokojit,“ řekl Tham.

„Je těžké vyhovět všem. Stále nám tu přibývají nové rodiny a děti. Rozšířit kapacitu školky v Chlumu je opravdu jedinou možností,“ dodal Troup.