Znáte ženy, které kromě své práce a péče o rodinu odvádějí ještě spoustu práce pro ostatní? Nominujte je na Ženu Českokrumlovska! Tuto výzvu pořádá Síť pro rodinu Jihočeského kraje. Navrhnout je možné ženu z Českého Krumlova a okolí, která se ve svém volném čase věnuje veřejnosti či jednotlivci v rozmanitých oblastech – v kultuře, vědě, pedagogické či sociální činnosti.

Žena Českokrumlovska 2020 Vítězka bude vyhlášena v sobotu 21. března 2020 v Zámecké jízdárně v Českém Krumlově při každoroční společenské akci MODA Fashion day[s] – mnoho podob krásy.

Svůj tip mohou lidé zasílat až do 29. února prostřednictvím elektronického formuláře, který je k dispozici na www.sitprorodinu.cz. „Přitom je možné kromě dosavadních vítězek znovu navrhnout ženy v minulých ročnících již nominované,“ připomíná mluvčí města Petra Nestávalová. Loni zvítězila Jana Grammetbauerová z Loučovic.

Jana Grammetbauerová je všestranně činná v Loučovicích a okolí. Pořádá spoustu akcí pro veřejnost, zejména pro rodiny s dětmi, které jsou velmi oblíbené. I proto byla zvolena na post místostarostky obce. A letos zasedne do poroty.

„V porotě se totiž vždy jedno místo mění,“ říká Hana Šustrová, organizátorka výzvy Žena Českokrumlovska a koordinátorka Sítě pro rodinu Jihočeského kraje. „Čestně ho pak zaujímá vždy vítězka předchozího ročníku.“ Porota vybere užší pětici nominovaných, tyto ženy budou pozvány na slavnostní vyhlášení.

Nad výzvou převzal i letos záštitu starosta Českého Krumlova Dalibor Carda, který je rovněž jedním z porotců soutěže.