Parta nadšenců z krumlovského gymnázia spolu s Centrem pro pomoc dětem a mládeži (CPDM) přivezla do krumlovského divadla několik zajímavých dokumentů, které vyvolaly mezi diváky vlnu emocí. „Shlédla jsem film Z popelnice do lednice a byla jsem opravdu zděšena, jak jsme my, Evropané, schopni plýtvat potravinami, kolik tun potravin se v EU vyhodí za jediný rok na skládku,“ podělila se o pocity Iva Sonnbergerová z CPDM. „Tento film byl pro mě osobně dost odstrašující vzhledem k tomu, že milióny lidí na celém světě hladoví.“

Organizátoři hodnotí letošní ročník za velmi zdařilý. O projekce v divadle byl zájem a to samé platí i o školních představeních, které se konaly v krumlovském nízkoprahovém zařízení pro děti a mládež Bouda.

„Veřejné projekce navštívilo asi 230 divaček a diváků, ze škol přišlo asi 440 žáků a žaček,“ vyčíslil koordinátor festivalu Pavel Bicek, který zároveň upozornil, že i když lidé sledovali snímky z ciziny, dokument Film jako Brno ukázal, že ani u nás není stav úplně ideální. „Šlo o blokádu neonacistického pochodu z 1. května loňského roku,“ dodal Bicek.