Tato schůzka bohužel nesklidila v koalici úspěch – všichni členové koalice se z ní omluvili. Chtěli jsme si nastavit pravidla a ukázat koalici, že chceme společně tvořit, a ne bořit. Je mi líto, že se schůzka neuskutečnila. Povedlo se nám alespoň dohodnout schůzku s hnutím Otevřená radnice, která již proběhla. "Velice si toho ceníme", uvedl Václav Mocek z opozičního PRO 2016, které má v 21členém zastupitelstvu tři mandáty.

Pavel Svoboda (ČSSD) dodal: "Osobně jsme s panem Plzou (PRO2016) roznesli pozvánky na toto jednání do rukou zastupitelů. Je škoda, že si koalice nechce vyslechnout názory opozičních zastupitelů, protože hned čtyři jsou nové tváře, kteří jsou plni energie s vidinou nových nápadů."

Pan Mikeš (SPD) přichází s další myšlenkou: "Opozice má z 21 mandátů hned devět zastupitelů, a to pro nás znamená, že zastupujeme více než třetinu obyvatel Kaplice a spádových obcí. Je to pro nás ohromný závazek a beru jako velikou škodu, že s námi nechce vedení města aktivně spolupracovat. Každopádně všechny naše podměty budeme zařazovat do jednání zastupitelstva."

Další stranou v opozici jsou i kapličtí komunisté. "Ve vedení města se neudála žádná zásadní změna, což je dle mého škoda. Každopádně vítám příchod nových mladších tváří do komunální politiky našeho města a věřím, že se jedná o příslib do dalších let," uvedl Josef Kaloš.

Luděk Plza (PRO 2016)