Nejčastěji se tak děje na parkovištích u obchodních domů či při vzájemném střetu protijedoucích vozidel zrcátky. Policisté z českokrumlovského dopravního inspektorátu proto apelují na občany, aby byli všímaví a v případě, že se stanou svědky dopravní nehody, od které chce jeden z řidičů ujet, toto hned oznámili na linku 158 a poskytli policistům maximální možnou součinnost. Stejně tak apelují i na samotné účastníky dopravních nehod.

Policejní mluvčí Miroslav Šupík uvádí jeden z posledních případů, který se stal v pátek 17. listopadu odpoledne v ulici Chvalšinská v Českém Krumlově. „Dosud neznámý řidič tady narazil do pravých předních dveří a zrcátka vozu značky Audi. Škoda byla vyčíslena na třicet tisíc. Jestli byl řidič při jízdě pod vlivem alkoholu, nebylo možno zjistit, protože z místa ujel,“ popisuje mluvčí.

Jak postupovat při nehodě?
Neprodleně zastavit vozidlo, učinit opatření k zabránění vzniku škody osobám nebo věcem, a spolupracovat při zjišťování skutkového stavu. Tohle jsou základní povinnosti řidiče, který se stal účastníkem dopravní nehody. „Vždy je důležité rozlišit, zda je nutné nehodu oznámit na policii, či nikoliv. V případě, kdy při nehodě došlo ke zranění některého z účastníků, u některého z řidičů je podezření na požití alkoholu, vznikla škoda třetí osobě nebo je škoda na jednom z vozidel větší než 100 000 korun, vzniká povinnost nehodu oznámit. Kdyby nikdo z účastníků nehodu neoznámil, vystavuje se postihu za přestupek,“ říká policejní mluvčí Šupík. Pokud není nutné nehodu oznámit policii, jsou účastníci nehody povinni prokázat si svou totožnost a sdělit údaje o vozidle. Následně sepsat společný záznam o dopravní nehodě, který podepíšou a poté neprodleně předají pojistiteli.