Před dvěma lety v roce 2018 na pověstné velké křižovatce u Letů na Písecku se srazila dodávka s hasičskou cisternou dobrovolných hasičů, kteří mířili k požáru. Bylo zraněno pět osob.

V roce 2017 se u Neplachova na Českobudějovicku srazila sanitka záchranky s osobním autem. Zranilo se celkem šest lidí, z toho dva těžce. Zranění utrpěla i pacientka, kterou záchranka převážela.

Sanitka, která havarovala ve čtvrtek 19. listopadu v Chlumu u Volar. Převážená žena nehodu nepřežila.
U Volar havarovala sanitka, převážená žena nehodu nepřežila

V roce 2016 se na železničním přejezdu u Čertovy stěny nedaleko Lipna srazila sanitka s vlakem. Záchranáři jeli v sanitce ošetřit zraněnou ženu na cyklostezce, ale nedojeli. Nehoda se obešla naštěstí bez zranění.

V roce 2012 při dopravní nehodě sanitky a osobního auta u obce Sedlec na Českobudějovicku zahynul jeden z převážených pacientů. Další dva pacienti, zdravotní sestra a řidič byli zraněni.

Také v Českých Budějovicích na Dlouhé louce se srazila sanita vjíždějící do křižovatky pod zapnutými majáky s osobním autem. Zraněno bylo pět osob.

Na křižovatce ulic Mánesova a Dlouhá louka v Budějovicích se srazila sanitka s fiatem.
Při nehodě sanitky v Budějovicicích se zranilo pět lidí

V roce 2010 ve Starých Hodějovicích na silnici vedoucí na Vidov se střetl osobní automobil se sanitkou převážející pacientku. Zasahující hasiči pomohli s transportem převážené pacientky do jiného sanitního vozu.

V roce 2008 se srazilo osobní auto se zásahovým vozem záchranné služby ze stanoviště Frymburk. Nikdo nebyl zraněn. Řidič osobního vozidla z místa ujel.

V roce 2006 se u Třeboně srazil osobní automobil a sanitka. V sanitce byli zraněni čtyři lidé, další zranění utrpěli lidé v osobáku.

V roce 2002 prakticky povodně odstartovala havárie hasičské cisterny u Majdaleny na Třeboňsku, když hasiči jeli na pomoc lidem jejichž obydlí ohrožovala voda.

Tragická nehoda, kdy se hasičská cisterna v Jindřichově Hradci srazila na tehdy ještě světelné křižovatce u Stavcentu s osobním autem, ve kterém zemřeli dva lidé, odstartovala jednání o vybudování kruhového objezdu.

Vše o nehodách najdete ZDE:

Nehody sanitek a hasičských aut.Zdroj: Deník