Zvláště v odpoledních hodinách, kdy se tu každý den táhnou kolony aut. Zpravidla je za nimi konec pracovní doby v průmyslové zóně, někdy, zvláště v pátek, si je může na vrub připsat začínající víkendový čas.
Křižovatku a přechod pro chodce najdete v místech, kde se prolínají ulice Budějovická, U Trojice a Urbinská.
„Projíždím tudy někdy i sedmkrát denně," charakterizoval toto místo Jan Černý z vedlejšího sídliště Mír a ze své pozice řidiče i chodce dodává: „Podle mne je to opravdu nejhorší a nejnebezpečnější přechod v Českém Krumlově. Určitě by tady měly být nějaké zpomalovací retardéry."

První třetina přechodu ve směru od sídliště do města už je prakticky vygumovaná pneumatikami do města přijíždějících vozů. Přejít tady je pro chodce zpravidla ještě dobré, protože díky častým kolonám a pomalé jízdě jej řidiči mohou snadno pustit. Horší už to má člověk ve zbývající části přechodu. Směrem z města tu totiž přibývá ještě odbočovací pruh do sídliště a nezřídka se stává, že auto odbočující doleva zastaví, stejně jako auto v protisměru, chodec začne přecházet, ale kvůli odbočujícímu autu není vidět. A tak řidič jedoucí rovně ve třetím pruhu směrem   z města ven před přechodem nezastaví.

„Někteří řidiči také odbočovací pruh využívají k předjíždění a jedou dál, rovně, na České Budějovice," dodává Jan Černý.