Českokrumlovští a Lipenští vodní záchranáři ve spolupráci s obcí Černá v Pošumaví a společností Pro-Sport ČK připravili plavání na sobotu 30. a neděli 31. července na vzdálenost od 500 m do 10 km. Účastnilo se téměř 350 plavců v obou dnech. „Oproti minulým letům nás překvapila menší účast závodníků z řad veřejnosti," podivil se ředitel závodu Milan Bukáček.

Závodníci dosáhli skvělých výsledků ve všech kategoriích na různých distancích, speciální ocenění pak získali i nejlepší závodníci v součtu časů obou disciplin - tedy závodů na 5 a 10 kilometrů.

Nejlepším plavcem se stal Vojislav Štěrba z Bohemky Praha, který získal Pohár starostky obce Černá v Pošumaví součtem časů na 5 km (01:01:40,4) a 10 km (2:04:49,5).

Nejlepší plavkyní se stala Lucie Šebestová ze Slávie Plzeň se součtem časů na 5 km (1:10:16) a 10 km (2:20:53), jež obdržela Pohár prezidenta Vodní záchranné služby Horního Rakouska.

„Závod se velice vydařil jak po sportovní, společenské tak organizační stránce," byl spokojen Milan Bukáček z Vodní záchranné služby Český Krumlov. "Jen počasí nám příliš nepřálo. Silný vítr a vlny v obou dnech a sobotní déšť znepříjemňovaly závodníkům plavání a negativně ovlivnily časy v jednotlivých disciplínách. Kromě sportovních výkonů vysoce hodnotím skvělé nasazení a zabezpečení závodníků i dobře zvládnutou logistiku našimi záchranáři. Zvláštní poděkování patří dobrovolným hasičům z Černé v Pošumaví, kteří připravili chutné občerstvení pro účastníky akce. Moc také děkuji našim partnerům za finanční či materiálovou podporu," ocenil ředitel závodu.

Milan Bukáček, Michaela Petrů