Muzikantské začátky jsou těžké. Nováčci na scéně mají před sebou těžký úkol, kdy musí přesvědčit ostatní, že je třeba s nimi počítat. V českokrumlovském nízkoprahovém klubu Bouda se nyní na sobě snaží pracovat trojice kamarádů, která si dala jasný cíl – prorazit na rockovou scénu. Není to ale jednoduché, jak řekl krotitel šesti strun Michal Červ.

Jste na hudební scéně naprostí nováčci. Představte se trošku čtenářům…
Jmenujeme se Visitor. Začali jsme hrát před tři čtvrtě rokem v sestavě dvě kytary a bicí. Postupem času jsme našli i baskytaristu, ale moc dlouho nám to spolu nevydrželo. Spolu s druhým kytaristou od nás odešel do jiné kapely. Měli jsme alespoň čas na skládání vlastních songů. Nyní ale basáka máme. A umí na svůj nástroj perfektně!

Jak se vám líbí v Boudě?
Je to perfektní místo na zkoušky. Jsou tam ochotní lidé a skvělé zařízení.

Před pár týdny se konala v Boudě akce, která oslavovala pololetní vysvědčení. Vy jste tam zahráli úplně náhodou. Byl to váš první koncert?
Ano. Byla to fakt náhoda. Přišli jsme na zkoušku do Boudy a konal se tam koncert za vysvědčení. Když jsme tam už byli, tak nás pozvali, zda si nechceme zahrát. Tak jsme zahráli.

Nabírali jste už před tím nějaké zkušenosti v jiných kapelách?
Pro mě a bubeníka je to první kapela. Baskytarista Majkl hraje ještě v Almost Cheesy.

Máte nějaké vlastní skladby?
Zatím pouze dvě. Ještě ale nemají název. Myslím si, že to budou pecky. (smích)

Co plány do budoucna?
Chtěli bychom si zařídit vlastní zkušebnu, abychom si mohli chodit hrát, kdy chceme. A měli na hraní větší klid. Do budoucna máme v plánu nabrat ještě jednoho kytaristu a složit další pecky.

Co vás ovlivňuje? Co máte rádi?
Ovlivňuje nás dění v dnešní muzice. Snažíme se prorazit. Rádi máme dnešní rockové a metalové kapely jako je Metallica, Hammerfall či Three Days Grace.

Pozorujete i jiné kapely v regionu?
Jelikož je můj bratr kytaristou kapely The Scrape, tak se snažíme učit i od jiných slavnějších kapel.

Jak těžké jsou začátky mladého muzikanta?
Nejtěžší začátky mají kytaristé, protože jich je dnes plno. Jsou tedy v kapelách málo žádaní. Pokaždé se berou jen ti nejlepší. Jestli se dnes chce člověk dostat do nějaké pořádné kapely, musí být buď baskytarista, nebo bubeník. O ty je zájem.