Čtenáři Českokrumlovského deníku vybírali nejpovedenější maturitní tablo letošních maturantů. Nejvíce hlasů dostaly studentky oboru zdravotní asistent českokrumlovské střední zdravotnické školy. Vybojovay si tak dvousetlitrový sud nefiltrované dvanáctky piva Jakub z Minipivovaru Vyšší Brod.

Kdo vymyslel design vítězného tabla? Pracovaly na něm všechny dívky ze třídy? Složily úspěšně zkoušku dospělosti, tedy maturitu? Za třídu odpovídala Tereza Sekerková.

Kdo navrhl finální podobu vašeho maturitního tabla?
Ze začátku jsme se dohadovaly, jak by naše tablo mělo vůbec vypadat. Každá z nás si představovala něco jiného a na něčem se shodnout ve třídě, kde je 25 mladých dívek, je opravdu úspěch. Postupně jsme přicházely s nápady. Spolužačka vymyslela, že bychom se mohly vyfotit na plese a od toho se odvíjely další a další nápady, které padaly z našich hlav. Takže na návrhu tabla jsme se podílely všechny!

A všechny jste se podílely i na samotné tvorbě?
Tvorba tabla byla opravdu složitá, bylo těžké naše nápady přenést na kus nástěnky. Hvězdičky se musely lepit jedna po druhé, tak jsme nad tím strávily dost času, ale stálo to za to! Na tvorbě jsme se všechny nepodílely, nebylo to tím, že by se spolužačkám nechtělo, ale 25 ženských se kolem tabla nevešlo. (smích)

Chtěly jste za každou cenu něco originálního?
Chtěly jsme do života vstoupit s celou parádou. Daly jsme si s tím opravdu záležet, naše fantazie pracovala snad jako nikdy. Opravdu nás těší, že se naše tablo líbí!

Hlasovalo pro vás nejvíce lidí. Čím si to vysvětluješ?
Proč jsme dostaly nejvíce hlasů? Já myslím, že je to úplně jasné, kdo by neocenil naší mladou krásu a milé úsměvy?

Co říkáš na tabla konkurence v soutěži?
Každé tablo má něco do sebe. Ovšem mně osobně se líbí tablo kaplického gymplu.

Máš za sebou maturitu. Povedla se? Šlo vše podle tvých představ?
Maturitu mám úspěšně za sebou, možná jsem ani nečekala a sama sobě nevěřila, že budu až tak úspěšná. Paní předsedkyně i zkoušející učitelky byly milé, hodné a tolerovaly naši obrovskou nervozitu, za což jsme jim moc vděčné.

Co budeš dělat, když už máš školu za sebou?
Teď, po ukončení střední školy, bych chtěla pokračovat v dalším studiu jako ostatní mé spolužačky. Máme před sebou přijímací zkoušky, tak doufáme, že je zvládneme úspěšně.

Byl ve třídě dobrý kolektiv?
Od prvního ročníku jsme si na sebe zvykaly, ze začátku jsme podle mého moc dobrý kolektiv jako celá třída nebyly, postupem času, kdy jsme třeba jezdily na výlety, jsme se začaly více spojovat. Nejvíce nás ovšem stmelil čtvrtý ročník, kdy jsme společně musely zorganizovat maturitní ples a při přípravách na maturitní zkoušku se vzájemně podporovat.

Jaké máš pocity, když víš, že už máš střední školu za sebou?
Stále mám smíšené pocity. Z jedné stránky mám neskutečnou radost, že jsem velmi úspěšně složila zkoušku dospělosti, ale z druhé nechci opustit náš skvělý učitelský sbor, moje drahé spolužačky a částečně ztratit svobodu studentského života.

Všechny jste úspěšně maturovaly?
Maturita pro nás nebyla lehká, každá z nás to prožívala jinak, některá klidně, jiná zas více či méně nervózně. Bohužel, nejspíš kvůli stresu to některé nezvládly, ale doufáme a pevně věříme, že v září se jim to podaří. Musím také zmínit, že osm z nás prospělo s vyznamenáním.

A na závěr. Kolik lidí už ti řeklo, že ti to na tablu sluší?
Myslím, že ne jen mně, ale i ostatním spolužačkám to tam opravdu sluší. Lidé, co tablo viděli a co nás znají, nám to dávají najevo a chválí nejen nás, ale i naše tablo. Ale nepřechvalujme se, jak se říká, samochvála smrdí! (smích)

Za celou třídu bych chtěla poděkovat vyšebrodskému pivovaru za výhru, kterou je sud piva Jakub a Českokrumlovskému deníku za organizaci soutěže a milou spolupráci.