VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Někde už si starosty zvolili

Českokrumlovsko - Přídolí s 640 obyvateli bude kromě zastupitelstva nově řídit také pětičlenná rada.

4.11.2010
SDÍLEJ:

Své první zasedání už mají za sebou například noví zastupitelé Přídolí. Starostou se stal opět Jiří Štěpánek (vlevo). Změna není ani na postu místostarosty. Ve funkci zůstává Josef Sýkora (vpravo). Snímek je ze tři roky starého zasedání zastupitelstva.Foto: DENÍK/Václav Votruba

Zatímco ve většině měst a obcí regionu se nedávno zvolení zastupitelé na svém prvním zasedání teprve sejdou, na třech místech regionu už je rozhodnuto.

V Přídolí obhájil starostenský post Jiří Štěpánek ze Sdružení nezávislých. Stejně tak Josef Sýkora ze stejné kandidátní listiny zůstává místostarostou. Rozhodlo o tom ustavují zasedání zastupitelstva, které se v Přídolí konalo už v pondělí.

„Svolali jsme zasedání o něco dříve, než je běžné, protože je potřeba pracovat. Je třeba najet na běžnou práci, která zhruba dva měsíce kvůli volbám stála. Jelikož se blíží konec roku, je potřeba ustanovit výbory a tak dále. To všechno uděláme zítra,“ řekl ve středu Jiří Štěpánek. „Jsme rádi, že nám lidé dali důvěru. Je pro nás zavazující, abychom ve své práci pokračovali dál.“

V Přídolí jdou do nového volebního období s navýšeným počtem zastupitelů. Z devíti na současných patnáct. „Výraznou změnou také je, že jsme volili pětičlennou radu městyse. Kromě starosty a místostarosty je v ní Jiří Vávra, Zdeněk Mráz a Dana Hopfingerová,“ řekl přídolský starosta.

Svého starostu už mají také obyvatelé druhé nejmenší obce na Českokrumlovsku, Chlumce. Stal se jím opět Petr Bürger, jenž šel do voleb, stejně jako ostatní chlumečtí zastupitelé, coby nezávislý kandidát. „Protikandidáta jsem neměl, v tak malé vesnici to není o mocenských bojích, ale službě sousedům,“ řekl Petr Bürger.

Změna však nastala na postu místostarosty. Stal se jím Jan Mojžíš, jenž ve funkci nahradil Václava Klímu. Tomu se při ustavujícím zasedání zastupitelstva, které se těšilo malému zájmu místních obyvatel, dostalo zvláštní pocty.

„Václav Klíma působil v místní komunální politice dvacet let, chvíli i jako starosta. Nyní si chtěl dát na pár let pauzu. Tak jsme mu darovali židli, kterou jsme opatřili štítkem s jeho jménem. To aby věděl, že zde má místo pořád připravené,“ vysvětlil Petr Bürger. Doplnil, že netradiční dárek je pro Václava Klímu zároveň výzvou, aby se v budoucnu do komunální politiky opět vrátil.

Kromě toho, že zvolili nové představitele obce, zvedli chlumečtí zastupitelé ruku i pro zvýšení takzvaných funkčních odměn, které zastupitelům, starostovi i místostarostovi ze zákona náleží. „Už tři volební období jsme na ně nesáhli, a tak jsme si řekli, že je na čase s tím něco udělat,“ zdůvodnil tento krok Petr Bürger.

Ten však zároveň ujistil, že na odměnách, které se i po zvýšení pohybují pouze v řádech stovek korun, zastupitelé nijak nezbohatnou. „Pořád si vyplácíme jen asi dvacet procent částky, kterou zákon uvádí jako maximum,“ podotkl staronový chlumecký starosta.

Jasno je rovněž v nedalekém Srníně. Zde byly karty rozdány předem, neboť voliči měli na výběr pouze jedinou kandidátku nezávislých, vedenou dosavadním starostou Lubošem Mlčákem. Také on, stejně jako Petr Bürger, do starostenského křesla usedá po návratu ze své civilní práce.

I proto bude mít Luboš Mlčák nově hned dva zástupce, a sice Marii Muzikářovou a Jana Kutláka. „Dosud byla na postu místostarostky penzistka Marie Pilsová, která měla na práci pro obec více času. Nově jsme se domluvili na tomto složení, abychom si práci mohli snadněji rozdělit,“ vysvětlil Luboš Mlčák.

Kdy se poprvé sejdou noví zastupitelé v obcích regionu

Benešov nad Černou: 12. listopadu, 19.00 h., sál hotelu Černá

Besednice: 8. listopadu, 18.00 h., sál restaurace

Bohdalovice: 9. listopadu, 19.00 h., obecní úřad (OÚ)

Brloh: 10. listopadu, 19.00 h., jídelna zeměd. družstva

Bujanov: 9. listopadu, 19.00 h., zasedací místnost OÚ

Černá v Pošumaví: 8. listopadu, 18.15 h., zasedací místnost OÚ

Dolní Dvořiště: 8. listopadu, 17.00 h., zasedací místnost OÚ

Frymburk: 8. listopadu, 17.00 h., hotel Maxant

Holubov: 10. listopadu, 19.00 h., sál KD

Horní Dvořiště: 12. listopadu, 19.00 h., OÚ

Hořice na Šumavě: 9. listopadu, 18.00 h., OÚ

Chvalšiny: 11. listopadu, 18.00 h., sál kulturního domu

Kájov: 8. listopadu, 18.00, restaurace Konibar

Lipno nad Vltavou: 10. listopadu, 18.00 h., OÚ

Loučovice: 8. listopadu, 17.00 h., kulturní dům

Malonty: 10. listopadu, 15.30 h., sál restaurace

Malšín: 8. listopadu, 17.00 h., kancelář OÚ

Mirkovice: 8. listopadu, 17.00 h., OÚ

Mojné: 9. listopadu, 19.30 h., kancelář OÚ

Netřebice: 10. listopadu, 19.00 h., knihovna

Nová Ves: 10. listopadu, 19.00 h., zasedací místnost OÚ

Omlenice: 9. listopadu, 18.00 h., zasedací místnost OÚ

Přední Výtoň: 10. listopadu, 17.00 h., OÚ

Přísečná: 8. listopadu, 19.30 h., hasičská zbrojnice

Rožmitál na Šumavě: 10. listopadu, 19.00 h., klubovna obce (zasedací místnost)

Soběnov: 11. listopadu, 19.00 h., sál pohostinství

Střítež: 12. listopadu, 18.00 h., zasedací místnost OÚ

Světlík: 6. listopadu, 10.00 h., OÚ

Větřní: 10. listopadu, 18.00 h., školní jídelna

Věžovatá Pláně: 6. listopadu, 20.00 h., OÚ

Zlatá Koruna: 11. listopadu, 18.00 h., zasedací místnost radnice

Zubčice: 8. listopadu, 19.00 h., místní restaurace

Zvíkov: 10. listopadu, 19.00 h. (čas ještě není definitivní), OÚ

V některých obcích se obešli bez povolebních jednání

BOHDALOVICE

V Bohdalovicích nejspíš zůstane starostou podle předběžné domluvy Jaroslav Kočíř, který získal ve volbách nejvíce hlasů. Je lídrem politického uskupení „ZA OBECNÍ BLAHO“, které získalo pět mandátů.

BRLOH

V Brloze je po volbách nejsilnější stranou ODS. Sdružení SZ, NK, jehož lídrem je dosavadní starosta Libor Lev, skončilo až třetí. Dá se tedy předpokládat změna v čele vedení obce. Vše je ale ještě otevřené.

HOLUBOV

Nejsilnějším politickým subjektem v Holubově je TOP 09, která po volbách získala šest mandátů. V čele je Jaroslav Franěk, který by měl podle předběžné domluvy starostenský post obhájit.

OMLENICE

V Omlenici nejvíce mandátů (osm) získalo Sdruž. nezávis. kandidátů „11“ v čele se starostou Karlem Holubem. Podle starosty nemá cenu dělat předčasné závěry, kdo se objeví v čele obce.

PŘÍSEČNÁ

V Přísečné se čeká boj o post starosty. Podle slov dosavadního starosty Miroslava Schwarze není momentálně jistého vůbec nic. Nejsilnějším subjektem je S JISTOTOU ZA DLOUHODOBÝ ROZVOJ OBCE, který má v zastupitelstvu tři mandáty.

NETŘEBICE

V Netřebicích nejspíš starostou zůstane Jiří Opekar z KDU–ČSL, kteří získali nejvíce hlasů. „Měli jsme neformální jednání, kdo co bude dělat. Vše proběhlo v pohodě,“ řekl ve středu Opekar. Na místostarostu je podle jeho slov navržen Pavel Goldfinger z TOP 09.

BUJANOV

Nejvíce mandátů v Bujanově získal politický subjekt SNK, ve kterém figuruje i starosta Bořivoj Vojče. Ten už ale starostou podle svých slov nebude. „Myslím si, že má většina zvolených zastupitelů jasno, kdo bude starostou. Ale jmenovat nechci,“ usmál se ve středu Bořivoj Vojče. „Já už na starostu nekandiduji. Jsem tu příliš dlouho a myslím si, že přišel čas na změnu. Lidé mě tu trpěli poměrně dlouho. V zastupitelstvu ale zůstávám dál.“

Starosta se už těší, až bude mít více času na své koníčky. „Člověk je ale zvyklý nosit si zátěžové starosti domů. Nelze s tím tedy seknout ze dne na den, jak se lidově říká,“ nastínil Vojče důvod, proč kandidoval alespoň do zastupitelstva.

ZLATÁ KORUNA

Ve Zlaté Koruně nejvíce mandátů (sedm) získala SNK obce Zlatá Koruna v čele se starostou Milanem Štindlem. Předpokládá se, že ve své funkci zůstane. „Považuji všechny zvolené zastupitele za rozumné lidi, takže myslím, že k dohodě dojdeme naprosto v pohodě bez nějakých problémů,“ řekl Milan Štindl.

MOJNÉ

Poklidný průběh bude mít zřejmě úterní zasedání mojenských zastupitelů. „Síly jsou rozloženy jasně – naše Sdružení nezávislých kandidátů za obec Mojné má pět mandátů, další dvě uskupení po jednom. Ale říkat, že budu znovu starostkou, můžu až po zasedání zastupitelstva,“ uvedla dosavadní mojenská starostka Jana Zoufalá.

ROŽMITÁL NA ŠUMAVĚ

„Já mám jasno, ale nikdy nevíte, jak to dopadne,“ smála se při odpovědi na otázku, jaký průběh bude mít ustavující zasedání zastupitelstva, starostka Rožmitálu na Šumavě Alena Ševčíková. Ta se svým uskupením drží v zastupitelstvu nejvíce mandátů, konkrétně čtyři. „S nikým jsme po volbách nejednali, vše vyřešíme přímo na zastupitelstvu. Tak uvidíme, třeba nás čeká překvapení,“ dodala.

ZUBČICE

Změnu lze očekávat na starostenském postu v Zubčicích. Dosavadní starosta František Ondřich už se totiž o přízeň voličů neucházel. Z voleb vyšlo vítězně uskupení Pro Zubčice, Markvartice a Zubčickou Lhotku, vedené Radkem Kalkušem. „Některá povolební jednání už proběhla. Myslím, že obsazení funkcí ve vedení obce bude odpovídat výsledkům voleb,“ naznačil včera Radek Kalkuš.

Martin Tröster, Václav Votruba

4.11.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Zdravotnictví - Zdravotnictví Zubní lékař 30 000 Kč

Zubní lékaři Zubní lékař. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 30000 kč, mzda max. 40000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Zubní lékař - vzdělání vysokoškolské. Pracoviště Dolní Dvořiště. Prac. poměr na dobu neurčitou, prac. zkrácený, prac. doba jednosměnná. Nástup ihned. Mzda 30.000,- až 40.000,- Kč hrubého. Kontakt: 380 324 252 p. Šandová, info@zahnprothetik.cz. Ověřeno dne 15.3.2018.. Pracoviště: "" mudr. bruna v.o.s. "", 382 72 Dolní Dvořiště. Informace: Pavlína Šandová, +420 380 324 252.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Zdravotní sestra 24 000 Kč

Všeobecné sestry s osvědčením Všeobecná sestra. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 24000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Všeobecná sestra - vzdělání středoškolské. Pracoviště Kaplice. Pracovní poměr na dobu určitou po dobu jednoho roku s možností prodloužení, prac. úvazek plný, nástup ihned, prac. doba nepřetržitá. Mzda od 24.000,-- - 35.000,-- Kč hrubého dle praxe. Náplň práce: provádění komplexní specializované péče o uživatele, usměrňování odborné činnosti, monitorování a vyhodnocování potřeb uživatele, asistence při diagnostických a léčebných výkonech, zavádění standardních ošetřovatelských plánů do praxe. Požadujeme: bezúhonnost (dle § 79 odst.2 a 3 zákona 108/2006 Sb.) , zdravotní způsobilost, odbornou způsobilost - dosažené vzdělání SZŠ, VOŠ, VŠ, registrovaná sestra pracující bez odborného dohledu dle zákona č. 96/2004 Sb..Znalost zákona 108/2006 Sb., 48/1997 Sb. Zaměstnanecké výhody: příspěvek na stravování, zázemí stabilního zaměstnavatele, podpora odborného růstu. Nástup do nově, moderně vybaveného Domova pro seniory v Kaplici, stabilní zázemí organizace s více, jak dvacetiletou tradicí. Práce v dynamickém kolektivu. Kontakt: Mgr. Vladimíra Holczerová, tel.: 602 193 210 (po-pá od 8:00 hod. - 15:00 hod.), e-mail: podatelna@domovkaplice.cz.. Pracoviště: Domov pro seniory kaplice, Míru, č.p. 366, 382 41 Kaplice 1. Informace: Vladimíra Holczerová, +420 602 193 210.

Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Operátor strojů a 20 000 Kč

Obsluha strojů na výrobu výrobků z kamene Strojník I. II. a III. st. drcení. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Strojník I. II. a III. st. drcení - vzdělání vyučení. Řidičský průkaz sk B, čistý trestní rejstřík. (výhodou ŘP skupiny C+E s profesním průkazem řidiče, strojnický průkaz kolové nakladače nebo bagr). Obsluha linky odpovídá za chod drtiče I. st. drcení, třídič a pasové dopravníky. Úklid linky a základní údržbu. To stejné je i pro II. a III. st. drcení, ale bez řízení linky. Pokud by byl ŘP sk. C, bylo by navíc i skládkování vyrobeného materiálu. Pracoviště Lom Plešovice. Prac. poměr na dobu určitou, prac. úvazek plný, prac. doba dvousměnná. Nástup ihned. Mzda 20.000,-- Kč hrubého, stravenky, 13. plat, roční odměny, různé další benefity. Kontakt: 724 043 316 p. Konopáč, miroslav.konopac@kamen-ck.cz. Ověřeno 8.3.2018.. Pracoviště: Kámen a písek, spol. s r.o. - lom plešovice, 381 01 Český Krumlov 1. Informace: Konopáč, +420 724 043 316.

Gastronomie - Gastronomie Číšník, servírka 100 Kč

Číšníci a servírky Číšník, servírka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 100 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Číšník, servírka - vzdělání vyučení v jakémkoliv oboru, možno i absolvent, znalost AJ výhodou. Pracoviště Český Krumlov. Prac. poměr na dobu neurčitou, prac. úvazek plný, prac. doba turnusová (krátký, dlouhý týden). Nástup ihned. Mzda 100,-- Kč/h hrubého. Kontakt: p. Pechová, tel: 777 231 368. Ověřeno 15.3.2018.. Pracoviště: Mudr. václav pecha., Věžní, č.p. 99, 381 01 Český Krumlov 1. Informace: Pechová, mobil+420 777 231 368.


Ilustrační foto

Se zbraní se vydal loupit na benzínku

Centrum Fazole
9

Rodinné centrum Fazole v Písku je skutečně zdravou školou, první na jihu Čech

Kam se můžete o víkendu vydat na bohoslužby

Českokrumlovsko - Přehled bohoslužeb v českokrumlovském regionu.

Lupič chycený při činu a ocenění hrdiny: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 16. března 2018.

Týrané štěně Marley je statečný bojovník

Prachatice - Útok mladíka z Prachatic lidé odsuzují, podepisují petici a přispívají na léčbu psa. Odporného a brutálního útoku na čtyřměsíční štěně se dopustil čtyřiadvacetiletý Jakub z Prachatic.

V sobotu šlágr u Jordánu, doma hraje v neděli i Dynamo

Jižní Čechy - Pokud předpokládaný návrat zimního počasí neudělá podobně jako před dvěma týdny fotbalistům v kraji čáru přes rozpočet, odstartuje o tomto víkendu na jihu Čech dvěma atraktivními zápasy druholigové jaro.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT