VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Někde už si starosty zvolili

Českokrumlovsko - Přídolí s 640 obyvateli bude kromě zastupitelstva nově řídit také pětičlenná rada.

4.11.2010
SDÍLEJ:

Své první zasedání už mají za sebou například noví zastupitelé Přídolí. Starostou se stal opět Jiří Štěpánek (vlevo). Změna není ani na postu místostarosty. Ve funkci zůstává Josef Sýkora (vpravo). Snímek je ze tři roky starého zasedání zastupitelstva.Foto: DENÍK/Václav Votruba

Zatímco ve většině měst a obcí regionu se nedávno zvolení zastupitelé na svém prvním zasedání teprve sejdou, na třech místech regionu už je rozhodnuto.

V Přídolí obhájil starostenský post Jiří Štěpánek ze Sdružení nezávislých. Stejně tak Josef Sýkora ze stejné kandidátní listiny zůstává místostarostou. Rozhodlo o tom ustavují zasedání zastupitelstva, které se v Přídolí konalo už v pondělí.

„Svolali jsme zasedání o něco dříve, než je běžné, protože je potřeba pracovat. Je třeba najet na běžnou práci, která zhruba dva měsíce kvůli volbám stála. Jelikož se blíží konec roku, je potřeba ustanovit výbory a tak dále. To všechno uděláme zítra,“ řekl ve středu Jiří Štěpánek. „Jsme rádi, že nám lidé dali důvěru. Je pro nás zavazující, abychom ve své práci pokračovali dál.“

V Přídolí jdou do nového volebního období s navýšeným počtem zastupitelů. Z devíti na současných patnáct. „Výraznou změnou také je, že jsme volili pětičlennou radu městyse. Kromě starosty a místostarosty je v ní Jiří Vávra, Zdeněk Mráz a Dana Hopfingerová,“ řekl přídolský starosta.

Svého starostu už mají také obyvatelé druhé nejmenší obce na Českokrumlovsku, Chlumce. Stal se jím opět Petr Bürger, jenž šel do voleb, stejně jako ostatní chlumečtí zastupitelé, coby nezávislý kandidát. „Protikandidáta jsem neměl, v tak malé vesnici to není o mocenských bojích, ale službě sousedům,“ řekl Petr Bürger.

Změna však nastala na postu místostarosty. Stal se jím Jan Mojžíš, jenž ve funkci nahradil Václava Klímu. Tomu se při ustavujícím zasedání zastupitelstva, které se těšilo malému zájmu místních obyvatel, dostalo zvláštní pocty.

„Václav Klíma působil v místní komunální politice dvacet let, chvíli i jako starosta. Nyní si chtěl dát na pár let pauzu. Tak jsme mu darovali židli, kterou jsme opatřili štítkem s jeho jménem. To aby věděl, že zde má místo pořád připravené,“ vysvětlil Petr Bürger. Doplnil, že netradiční dárek je pro Václava Klímu zároveň výzvou, aby se v budoucnu do komunální politiky opět vrátil.

Kromě toho, že zvolili nové představitele obce, zvedli chlumečtí zastupitelé ruku i pro zvýšení takzvaných funkčních odměn, které zastupitelům, starostovi i místostarostovi ze zákona náleží. „Už tři volební období jsme na ně nesáhli, a tak jsme si řekli, že je na čase s tím něco udělat,“ zdůvodnil tento krok Petr Bürger.

Ten však zároveň ujistil, že na odměnách, které se i po zvýšení pohybují pouze v řádech stovek korun, zastupitelé nijak nezbohatnou. „Pořád si vyplácíme jen asi dvacet procent částky, kterou zákon uvádí jako maximum,“ podotkl staronový chlumecký starosta.

Jasno je rovněž v nedalekém Srníně. Zde byly karty rozdány předem, neboť voliči měli na výběr pouze jedinou kandidátku nezávislých, vedenou dosavadním starostou Lubošem Mlčákem. Také on, stejně jako Petr Bürger, do starostenského křesla usedá po návratu ze své civilní práce.

I proto bude mít Luboš Mlčák nově hned dva zástupce, a sice Marii Muzikářovou a Jana Kutláka. „Dosud byla na postu místostarostky penzistka Marie Pilsová, která měla na práci pro obec více času. Nově jsme se domluvili na tomto složení, abychom si práci mohli snadněji rozdělit,“ vysvětlil Luboš Mlčák.

Kdy se poprvé sejdou noví zastupitelé v obcích regionu

Benešov nad Černou: 12. listopadu, 19.00 h., sál hotelu Černá

Besednice: 8. listopadu, 18.00 h., sál restaurace

Bohdalovice: 9. listopadu, 19.00 h., obecní úřad (OÚ)

Brloh: 10. listopadu, 19.00 h., jídelna zeměd. družstva

Bujanov: 9. listopadu, 19.00 h., zasedací místnost OÚ

Černá v Pošumaví: 8. listopadu, 18.15 h., zasedací místnost OÚ

Dolní Dvořiště: 8. listopadu, 17.00 h., zasedací místnost OÚ

Frymburk: 8. listopadu, 17.00 h., hotel Maxant

Holubov: 10. listopadu, 19.00 h., sál KD

Horní Dvořiště: 12. listopadu, 19.00 h., OÚ

Hořice na Šumavě: 9. listopadu, 18.00 h., OÚ

Chvalšiny: 11. listopadu, 18.00 h., sál kulturního domu

Kájov: 8. listopadu, 18.00, restaurace Konibar

Lipno nad Vltavou: 10. listopadu, 18.00 h., OÚ

Loučovice: 8. listopadu, 17.00 h., kulturní dům

Malonty: 10. listopadu, 15.30 h., sál restaurace

Malšín: 8. listopadu, 17.00 h., kancelář OÚ

Mirkovice: 8. listopadu, 17.00 h., OÚ

Mojné: 9. listopadu, 19.30 h., kancelář OÚ

Netřebice: 10. listopadu, 19.00 h., knihovna

Nová Ves: 10. listopadu, 19.00 h., zasedací místnost OÚ

Omlenice: 9. listopadu, 18.00 h., zasedací místnost OÚ

Přední Výtoň: 10. listopadu, 17.00 h., OÚ

Přísečná: 8. listopadu, 19.30 h., hasičská zbrojnice

Rožmitál na Šumavě: 10. listopadu, 19.00 h., klubovna obce (zasedací místnost)

Soběnov: 11. listopadu, 19.00 h., sál pohostinství

Střítež: 12. listopadu, 18.00 h., zasedací místnost OÚ

Světlík: 6. listopadu, 10.00 h., OÚ

Větřní: 10. listopadu, 18.00 h., školní jídelna

Věžovatá Pláně: 6. listopadu, 20.00 h., OÚ

Zlatá Koruna: 11. listopadu, 18.00 h., zasedací místnost radnice

Zubčice: 8. listopadu, 19.00 h., místní restaurace

Zvíkov: 10. listopadu, 19.00 h. (čas ještě není definitivní), OÚ

V některých obcích se obešli bez povolebních jednání

BOHDALOVICE

V Bohdalovicích nejspíš zůstane starostou podle předběžné domluvy Jaroslav Kočíř, který získal ve volbách nejvíce hlasů. Je lídrem politického uskupení „ZA OBECNÍ BLAHO“, které získalo pět mandátů.

BRLOH

V Brloze je po volbách nejsilnější stranou ODS. Sdružení SZ, NK, jehož lídrem je dosavadní starosta Libor Lev, skončilo až třetí. Dá se tedy předpokládat změna v čele vedení obce. Vše je ale ještě otevřené.

HOLUBOV

Nejsilnějším politickým subjektem v Holubově je TOP 09, která po volbách získala šest mandátů. V čele je Jaroslav Franěk, který by měl podle předběžné domluvy starostenský post obhájit.

OMLENICE

V Omlenici nejvíce mandátů (osm) získalo Sdruž. nezávis. kandidátů „11“ v čele se starostou Karlem Holubem. Podle starosty nemá cenu dělat předčasné závěry, kdo se objeví v čele obce.

PŘÍSEČNÁ

V Přísečné se čeká boj o post starosty. Podle slov dosavadního starosty Miroslava Schwarze není momentálně jistého vůbec nic. Nejsilnějším subjektem je S JISTOTOU ZA DLOUHODOBÝ ROZVOJ OBCE, který má v zastupitelstvu tři mandáty.

NETŘEBICE

V Netřebicích nejspíš starostou zůstane Jiří Opekar z KDU–ČSL, kteří získali nejvíce hlasů. „Měli jsme neformální jednání, kdo co bude dělat. Vše proběhlo v pohodě,“ řekl ve středu Opekar. Na místostarostu je podle jeho slov navržen Pavel Goldfinger z TOP 09.

BUJANOV

Nejvíce mandátů v Bujanově získal politický subjekt SNK, ve kterém figuruje i starosta Bořivoj Vojče. Ten už ale starostou podle svých slov nebude. „Myslím si, že má většina zvolených zastupitelů jasno, kdo bude starostou. Ale jmenovat nechci,“ usmál se ve středu Bořivoj Vojče. „Já už na starostu nekandiduji. Jsem tu příliš dlouho a myslím si, že přišel čas na změnu. Lidé mě tu trpěli poměrně dlouho. V zastupitelstvu ale zůstávám dál.“

Starosta se už těší, až bude mít více času na své koníčky. „Člověk je ale zvyklý nosit si zátěžové starosti domů. Nelze s tím tedy seknout ze dne na den, jak se lidově říká,“ nastínil Vojče důvod, proč kandidoval alespoň do zastupitelstva.

ZLATÁ KORUNA

Ve Zlaté Koruně nejvíce mandátů (sedm) získala SNK obce Zlatá Koruna v čele se starostou Milanem Štindlem. Předpokládá se, že ve své funkci zůstane. „Považuji všechny zvolené zastupitele za rozumné lidi, takže myslím, že k dohodě dojdeme naprosto v pohodě bez nějakých problémů,“ řekl Milan Štindl.

MOJNÉ

Poklidný průběh bude mít zřejmě úterní zasedání mojenských zastupitelů. „Síly jsou rozloženy jasně – naše Sdružení nezávislých kandidátů za obec Mojné má pět mandátů, další dvě uskupení po jednom. Ale říkat, že budu znovu starostkou, můžu až po zasedání zastupitelstva,“ uvedla dosavadní mojenská starostka Jana Zoufalá.

ROŽMITÁL NA ŠUMAVĚ

„Já mám jasno, ale nikdy nevíte, jak to dopadne,“ smála se při odpovědi na otázku, jaký průběh bude mít ustavující zasedání zastupitelstva, starostka Rožmitálu na Šumavě Alena Ševčíková. Ta se svým uskupením drží v zastupitelstvu nejvíce mandátů, konkrétně čtyři. „S nikým jsme po volbách nejednali, vše vyřešíme přímo na zastupitelstvu. Tak uvidíme, třeba nás čeká překvapení,“ dodala.

ZUBČICE

Změnu lze očekávat na starostenském postu v Zubčicích. Dosavadní starosta František Ondřich už se totiž o přízeň voličů neucházel. Z voleb vyšlo vítězně uskupení Pro Zubčice, Markvartice a Zubčickou Lhotku, vedené Radkem Kalkušem. „Některá povolební jednání už proběhla. Myslím, že obsazení funkcí ve vedení obce bude odpovídat výsledkům voleb,“ naznačil včera Radek Kalkuš.

Martin Tröster, Václav Votruba

4.11.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Obchod - Obchod Obsluha čerpacích stanic a mycích linek 24 000 Kč

Obsluha čerpacích stanic a mycích linek dopravních prostředků Obsluha čerpací stanice. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 24000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Obsluha čerpací stanice - vzdělání základní i vyšší. Pracoviště - OMV Č. Krumlov. Prac. poměr na dobu neurčitou, prac. úvazek plný, prac. doba turnusová. Nástup ihned. Mzda 24.000,-- Kč hrubého. Kontakt: p. Janáč 724 054 765.. Pracoviště: Zdeněk janáč, Urbinská, č.p. 182, 381 01 Český Krumlov 1. Informace: Zdeněk Janáč, +420 724 054 765.

Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 17 000 Kč

Všeobecní administrativní pracovníci Pracovník obchodně klientského místa. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 17000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Pracovník obchodně klientského místa - vzdělání středoškolské. Pracoviště Č. Krumlov. Prac. poměr na dobu neurčitou, prac. úvazek plný, prac. doba pružná. Nástup dle dohody. Mzda 17.000,-- - 25.000,-- Kč hrubého. Dlouhodobou pracovní spolupráci, nadstandardní firemní kulturu, zajímavé finanční ohodnocení, flexibilní pracovní dobu, min. SŠ vzdělání zakončené maturitou, čistý trestní rejstřík, zodpovědnost a samostatnost, komunikační schopnosti a příjemné, Vystupování. Pro bližší informace se obracejte na manažerku obchodní skupiny ČSOB Pojišťovny paní Evu Fukovou, sídlo pobočky: Za Plevnem 297, 381 01 Český Krumlov, tel. 734 582 470, e-mail: eva.fukova@obchod.csobpoj.cz. Ověřeno 2.7.2018.. Pracoviště: Čsob pojišťovna, a.s., člen holdingu čsob - pracoviště č. krumlov, Za Plevnem, č.p. 297, 381 01 Český Krumlov 1. Informace: Eva Fukova, .

Výroba - Výroba Elektromechanik elektrických zařízení 22 000 Kč

Provozní elektromechanici Elektromechanik. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč, mzda max. 27000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Elektromechanik - vzdělání střední odborné s výučním listem. Pracoviště Holubov. Pracovní poměr na dobu určitou, prac. úvazek plný, nástup ihned, prac. doba dvousměnná. Mzda od 22.000,-- -27.000,-- Kč hrubého. Nabízíme: dlouhodobé perspektivní zázemí, zaměstnání na hlavní pracovní poměr, mzdové zvýhodnění na relax, příspěvek na stravování, příspěvek na dopravu, příspěvek na organizovanou dětskou rekreaci (tábory), příspěvek na lázeňskou léčbu, odměna za pracovní a životní výročí, 25 dní dovolené po trvání PP nad 1 rok, příplatky na mimořádných akcích. Kontakt: Studená Viktorie, tel.: 380 778 109 (od 7:00 hod., - 14:00 hod.), e-mail: personalni@grafobal.cz, osobně: Holubov 52 od 7:00 hod. - 14:00 hod.. Pracoviště: Grafobal bohemia s.r.o., 382 03 Křemže. Informace: Viktorie Studená, +420 380 778 109.

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 13 500 Kč

Uklízeči a pomocníci v ubytovacích a vzdělávacích zařízeních Uklízeči a pomocníci v ubytovacích a vzdělávacích zařízeních. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13500 kč, mzda max. 15500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Uklízeči a pomocníci v ubytovacích a vzdělávacích zařízeních - vzdělání základní. Pracoviště Český Krumlov. Pracovní poměr na dobu určitou, prac. úvazek plný, nástup od 1.9.2018, prac. doba jednosměnná. Mzda od 13.500,-- -15.500,-- Kč hrubého. Hledáme pracovníky se zkušenostmi práce v hotelu vyšší kategorie (od *** hotelů). Náplní práce je především úklid pokojů, koupelen, úklid, kuchyní a pomoc při pracích včetně mytí nádobí, provádění různých úklidových prací, udržování čistoty a pořádku interiérů a vybavení kanceláří i hotelů. Požadujeme: spolehlivost, schopnost učit se, základní český jazyk. Zaměstnanecké výhody: ubytování, ochranné prostředky, pracovní oděv. Kontakt: Bergerová Vondráková Radka, tel.: 731 860 188 (po-pá od 9:00 hod. - 18:00 hod.), e-mail: uklid.orplus@seznam.cz.. Pracoviště: Or plus construction s.r.o. - pracoviště č. krumlov, Horní, č.p. 154, 381 01 Český Krumlov 1. Informace: Radka Bergerová Vondráková, +420 737 819 195.


Frymburskému hotelu shořela sauna.
9

V poledne se vzňala venkovní sauna hotelu

Ilustrační foto.

Cyklisté měli po zábavě. Přišli o kola

AKTUALIZOVÁNO

Vlak smetl dodávku, jejíž řidič podlehl zraněním.

Včelná - Jednatřicetiletý řidič dodávky podlehl rozsáhlým zraněním, která utrpěl v pondělí dopoledne po střetu s vlakem mezi Včelnou a Kamenným Újezdem.

Zlato z XTERRA Czech si odváží Ruben Ruzafa a Helena Karásková

Prachatice - Po dvouleté pauze se do jihočeských Prachatic vrátil světový podnik terénního triatlonu XTERRA Czech v režii otce a syna Pilouškových. Cenné tituly vybojoval fenomenální Španěl Ruben Ruzafa a česká hvězda Helena Karásková.

OBRAZEM: Po Vajgaru se proháněli draci

Jindřichův Hradec - První ročník Vajgarské saně, závodu dračích lodí, se odehrál v sobotu na rybníce Vajgar.

Školní spoj ve stromě a kosení jako české tchai-ťchi: zhlédněte videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 13. až 15. července 2018.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT