VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Někde už si starosty zvolili

Českokrumlovsko - Přídolí s 640 obyvateli bude kromě zastupitelstva nově řídit také pětičlenná rada.

4.11.2010
SDÍLEJ:

Své první zasedání už mají za sebou například noví zastupitelé Přídolí. Starostou se stal opět Jiří Štěpánek (vlevo). Změna není ani na postu místostarosty. Ve funkci zůstává Josef Sýkora (vpravo). Snímek je ze tři roky starého zasedání zastupitelstva.Foto: DENÍK/Václav Votruba

Zatímco ve většině měst a obcí regionu se nedávno zvolení zastupitelé na svém prvním zasedání teprve sejdou, na třech místech regionu už je rozhodnuto.

V Přídolí obhájil starostenský post Jiří Štěpánek ze Sdružení nezávislých. Stejně tak Josef Sýkora ze stejné kandidátní listiny zůstává místostarostou. Rozhodlo o tom ustavují zasedání zastupitelstva, které se v Přídolí konalo už v pondělí.

„Svolali jsme zasedání o něco dříve, než je běžné, protože je potřeba pracovat. Je třeba najet na běžnou práci, která zhruba dva měsíce kvůli volbám stála. Jelikož se blíží konec roku, je potřeba ustanovit výbory a tak dále. To všechno uděláme zítra,“ řekl ve středu Jiří Štěpánek. „Jsme rádi, že nám lidé dali důvěru. Je pro nás zavazující, abychom ve své práci pokračovali dál.“

V Přídolí jdou do nového volebního období s navýšeným počtem zastupitelů. Z devíti na současných patnáct. „Výraznou změnou také je, že jsme volili pětičlennou radu městyse. Kromě starosty a místostarosty je v ní Jiří Vávra, Zdeněk Mráz a Dana Hopfingerová,“ řekl přídolský starosta.

Svého starostu už mají také obyvatelé druhé nejmenší obce na Českokrumlovsku, Chlumce. Stal se jím opět Petr Bürger, jenž šel do voleb, stejně jako ostatní chlumečtí zastupitelé, coby nezávislý kandidát. „Protikandidáta jsem neměl, v tak malé vesnici to není o mocenských bojích, ale službě sousedům,“ řekl Petr Bürger.

Změna však nastala na postu místostarosty. Stal se jím Jan Mojžíš, jenž ve funkci nahradil Václava Klímu. Tomu se při ustavujícím zasedání zastupitelstva, které se těšilo malému zájmu místních obyvatel, dostalo zvláštní pocty.

„Václav Klíma působil v místní komunální politice dvacet let, chvíli i jako starosta. Nyní si chtěl dát na pár let pauzu. Tak jsme mu darovali židli, kterou jsme opatřili štítkem s jeho jménem. To aby věděl, že zde má místo pořád připravené,“ vysvětlil Petr Bürger. Doplnil, že netradiční dárek je pro Václava Klímu zároveň výzvou, aby se v budoucnu do komunální politiky opět vrátil.

Kromě toho, že zvolili nové představitele obce, zvedli chlumečtí zastupitelé ruku i pro zvýšení takzvaných funkčních odměn, které zastupitelům, starostovi i místostarostovi ze zákona náleží. „Už tři volební období jsme na ně nesáhli, a tak jsme si řekli, že je na čase s tím něco udělat,“ zdůvodnil tento krok Petr Bürger.

Ten však zároveň ujistil, že na odměnách, které se i po zvýšení pohybují pouze v řádech stovek korun, zastupitelé nijak nezbohatnou. „Pořád si vyplácíme jen asi dvacet procent částky, kterou zákon uvádí jako maximum,“ podotkl staronový chlumecký starosta.

Jasno je rovněž v nedalekém Srníně. Zde byly karty rozdány předem, neboť voliči měli na výběr pouze jedinou kandidátku nezávislých, vedenou dosavadním starostou Lubošem Mlčákem. Také on, stejně jako Petr Bürger, do starostenského křesla usedá po návratu ze své civilní práce.

I proto bude mít Luboš Mlčák nově hned dva zástupce, a sice Marii Muzikářovou a Jana Kutláka. „Dosud byla na postu místostarostky penzistka Marie Pilsová, která měla na práci pro obec více času. Nově jsme se domluvili na tomto složení, abychom si práci mohli snadněji rozdělit,“ vysvětlil Luboš Mlčák.

Kdy se poprvé sejdou noví zastupitelé v obcích regionu

Benešov nad Černou: 12. listopadu, 19.00 h., sál hotelu Černá

Besednice: 8. listopadu, 18.00 h., sál restaurace

Bohdalovice: 9. listopadu, 19.00 h., obecní úřad (OÚ)

Brloh: 10. listopadu, 19.00 h., jídelna zeměd. družstva

Bujanov: 9. listopadu, 19.00 h., zasedací místnost OÚ

Černá v Pošumaví: 8. listopadu, 18.15 h., zasedací místnost OÚ

Dolní Dvořiště: 8. listopadu, 17.00 h., zasedací místnost OÚ

Frymburk: 8. listopadu, 17.00 h., hotel Maxant

Holubov: 10. listopadu, 19.00 h., sál KD

Horní Dvořiště: 12. listopadu, 19.00 h., OÚ

Hořice na Šumavě: 9. listopadu, 18.00 h., OÚ

Chvalšiny: 11. listopadu, 18.00 h., sál kulturního domu

Kájov: 8. listopadu, 18.00, restaurace Konibar

Lipno nad Vltavou: 10. listopadu, 18.00 h., OÚ

Loučovice: 8. listopadu, 17.00 h., kulturní dům

Malonty: 10. listopadu, 15.30 h., sál restaurace

Malšín: 8. listopadu, 17.00 h., kancelář OÚ

Mirkovice: 8. listopadu, 17.00 h., OÚ

Mojné: 9. listopadu, 19.30 h., kancelář OÚ

Netřebice: 10. listopadu, 19.00 h., knihovna

Nová Ves: 10. listopadu, 19.00 h., zasedací místnost OÚ

Omlenice: 9. listopadu, 18.00 h., zasedací místnost OÚ

Přední Výtoň: 10. listopadu, 17.00 h., OÚ

Přísečná: 8. listopadu, 19.30 h., hasičská zbrojnice

Rožmitál na Šumavě: 10. listopadu, 19.00 h., klubovna obce (zasedací místnost)

Soběnov: 11. listopadu, 19.00 h., sál pohostinství

Střítež: 12. listopadu, 18.00 h., zasedací místnost OÚ

Světlík: 6. listopadu, 10.00 h., OÚ

Větřní: 10. listopadu, 18.00 h., školní jídelna

Věžovatá Pláně: 6. listopadu, 20.00 h., OÚ

Zlatá Koruna: 11. listopadu, 18.00 h., zasedací místnost radnice

Zubčice: 8. listopadu, 19.00 h., místní restaurace

Zvíkov: 10. listopadu, 19.00 h. (čas ještě není definitivní), OÚ

V některých obcích se obešli bez povolebních jednání

BOHDALOVICE

V Bohdalovicích nejspíš zůstane starostou podle předběžné domluvy Jaroslav Kočíř, který získal ve volbách nejvíce hlasů. Je lídrem politického uskupení „ZA OBECNÍ BLAHO“, které získalo pět mandátů.

BRLOH

V Brloze je po volbách nejsilnější stranou ODS. Sdružení SZ, NK, jehož lídrem je dosavadní starosta Libor Lev, skončilo až třetí. Dá se tedy předpokládat změna v čele vedení obce. Vše je ale ještě otevřené.

HOLUBOV

Nejsilnějším politickým subjektem v Holubově je TOP 09, která po volbách získala šest mandátů. V čele je Jaroslav Franěk, který by měl podle předběžné domluvy starostenský post obhájit.

OMLENICE

V Omlenici nejvíce mandátů (osm) získalo Sdruž. nezávis. kandidátů „11“ v čele se starostou Karlem Holubem. Podle starosty nemá cenu dělat předčasné závěry, kdo se objeví v čele obce.

PŘÍSEČNÁ

V Přísečné se čeká boj o post starosty. Podle slov dosavadního starosty Miroslava Schwarze není momentálně jistého vůbec nic. Nejsilnějším subjektem je S JISTOTOU ZA DLOUHODOBÝ ROZVOJ OBCE, který má v zastupitelstvu tři mandáty.

NETŘEBICE

V Netřebicích nejspíš starostou zůstane Jiří Opekar z KDU–ČSL, kteří získali nejvíce hlasů. „Měli jsme neformální jednání, kdo co bude dělat. Vše proběhlo v pohodě,“ řekl ve středu Opekar. Na místostarostu je podle jeho slov navržen Pavel Goldfinger z TOP 09.

BUJANOV

Nejvíce mandátů v Bujanově získal politický subjekt SNK, ve kterém figuruje i starosta Bořivoj Vojče. Ten už ale starostou podle svých slov nebude. „Myslím si, že má většina zvolených zastupitelů jasno, kdo bude starostou. Ale jmenovat nechci,“ usmál se ve středu Bořivoj Vojče. „Já už na starostu nekandiduji. Jsem tu příliš dlouho a myslím si, že přišel čas na změnu. Lidé mě tu trpěli poměrně dlouho. V zastupitelstvu ale zůstávám dál.“

Starosta se už těší, až bude mít více času na své koníčky. „Člověk je ale zvyklý nosit si zátěžové starosti domů. Nelze s tím tedy seknout ze dne na den, jak se lidově říká,“ nastínil Vojče důvod, proč kandidoval alespoň do zastupitelstva.

ZLATÁ KORUNA

Ve Zlaté Koruně nejvíce mandátů (sedm) získala SNK obce Zlatá Koruna v čele se starostou Milanem Štindlem. Předpokládá se, že ve své funkci zůstane. „Považuji všechny zvolené zastupitele za rozumné lidi, takže myslím, že k dohodě dojdeme naprosto v pohodě bez nějakých problémů,“ řekl Milan Štindl.

MOJNÉ

Poklidný průběh bude mít zřejmě úterní zasedání mojenských zastupitelů. „Síly jsou rozloženy jasně – naše Sdružení nezávislých kandidátů za obec Mojné má pět mandátů, další dvě uskupení po jednom. Ale říkat, že budu znovu starostkou, můžu až po zasedání zastupitelstva,“ uvedla dosavadní mojenská starostka Jana Zoufalá.

ROŽMITÁL NA ŠUMAVĚ

„Já mám jasno, ale nikdy nevíte, jak to dopadne,“ smála se při odpovědi na otázku, jaký průběh bude mít ustavující zasedání zastupitelstva, starostka Rožmitálu na Šumavě Alena Ševčíková. Ta se svým uskupením drží v zastupitelstvu nejvíce mandátů, konkrétně čtyři. „S nikým jsme po volbách nejednali, vše vyřešíme přímo na zastupitelstvu. Tak uvidíme, třeba nás čeká překvapení,“ dodala.

ZUBČICE

Změnu lze očekávat na starostenském postu v Zubčicích. Dosavadní starosta František Ondřich už se totiž o přízeň voličů neucházel. Z voleb vyšlo vítězně uskupení Pro Zubčice, Markvartice a Zubčickou Lhotku, vedené Radkem Kalkušem. „Některá povolební jednání už proběhla. Myslím, že obsazení funkcí ve vedení obce bude odpovídat výsledkům voleb,“ naznačil včera Radek Kalkuš.

Martin Tröster, Václav Votruba

4.11.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Kultura a sport - Kultura a sport Maséři (kromě odborných masérů ve 20 000 Kč Maséři (kromě odborných masérů ve zdravotnictví) Masér/ka. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Masér/ka - vzdělání středoškolské. Pracoviště Vyšší Brod. Podmínkou je masérský kurz, znalost AJ aktivně, NJ pasivně. Prac. poměr na dobu neurčitou, prac. úvazek plný, prac. doba jednosměnná. Mzda 20.000,-- Kč hrubého. Nástup 1.3.2018. Kontakt: 730 195 739 p. Novotný. Ověřeno 7.8.2018.. Pracoviště: Karel novotný, Pohraniční stráže, č.p. 311, 382 73 Vyšší Brod. Informace: Karel Novotný, +420 730 195 739. Řemeslné práce - Řemeslné práce Švadlena 13 500 Kč Švadleny, šičky, vyšívači a pracovníci v příbuzných oborech Šička. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13500 kč. Volných pracovních míst: 24. Poznámka: Šička - vzdělání základní. Pracoviště Benešov nad Černou. Jedná se o zajímavou práci v profesi šičky (šití potahů hlavových opěrek a kompletních potahů sedadel dopravních prostředků) v automobilovém průmyslu. Požadujeme spolehlivost a flexibilitu při práci. Pracovní místo je vhodné i pro cizince. Prac. poměr na dobu neurčitou s možností prodloužení, prac. úvazek plný, prac. doba třísměnná. Nástup možný dle dohody. Mzda 13.500,-- Kč hrubého. Praxe výhodou. Kontakt: 380 309 116 p. Kolářová. Ověřeno 1.8.2018.. Pracoviště: Bentex automotive, a.s., 382 82 Benešov nad Černou. Informace: Helena Kolářová, +420 380 309 116. Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Účetní 22 000 Kč Účetní finanční a investiční Finanční účetní. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč, mzda max. 26000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Finanční účetní - vzdělání středoškolské i vyšší. Pracoviště Srnín. Zpracování faktur došlých, vydaných, pokladny, DPH. Prac. poměr na dobu neurčitou, prac. úvazek plný, prac. doba jednosměnná. Nástup ihned. Mzda 22.000,-- - 26.000,-- Kč hrubého, 13. a 14. plat, 5 týdnů dovolené. Kontakt: volejte od 8:00 do 14:00h na tel. 380 701 018 p. Tenklová, personalni@kiii.cz.. Pracoviště: K iii, spol. s r.o.- pekárna srnín, 381 01 Český Krumlov 1. Informace: Ivana Tenklová, +420 380 701 018. Kultura a sport - Kultura a sport Sportovní trenéři a instruktoři 20 000 Kč Sportovní trenéři a instruktoři (kromě na školách) Instruktor lyžování nebo snowboardingu. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: Instruktor lyžování nebo snowboardingu - vzdělání středoškolské. Nabízíme možnost aktivního strávení zimy na horách. V případě, že nemáte žádnou instruktorskou licenci, vše Vás naučíme a vysvětlíme. Zajistíme Vám vybavení pro výuku i ubytování. Požadujeme komunikativnost, spolehlivost a příjemné vystupování. Pracoviště Lipno nad Vltavou. Prac. poměr na dobu určitou, prac. úvazek plný, prac. doba jednosměnná. Nástup 15.12.2018. Mzda 20.000,-- - 30.000,-- Kč hrubého. Zajištění ubytování, vybavení pro výuku (lyže, snb, oblečení), sleva na stravu, zdarma skipas, bazén, sauna, tělocvična, posilovna a další výhody spojené s provozem zimního lyžařského areálu. Kontakt: 721 656 695 Dana Kodýdková, skischool@lipnoservis.cz.. Pracoviště: Lipno servis s.r.o., 382 78 Lipno nad Vltavou. Informace: Dana Kodýdková, +420 721 656 695.

Kynologický klub v Jindřichově Hradci v sobotu pořádal Krajskou speciální výstavu německých ovčáků, kde se sešlo na pět desítek předváděných zvířat.
28

OBRAZEM: Padesátka německých ovčáků předváděla svou krásu

Ilustrační foto.

Jihostroj veze z Benátek výhru. Za tři sety si zasloužil tři body

Zemřela výtvarnice Helena Schmaus Shooner, pravnučka F. Křižíka

Bechyně - Po dlouhé těžké nemoci v pátek odpoledne v kruhu své rodiny zemřela sochařka a malířka Helena Schmaus Shooner, do jejíhož života kromě umění vstoupily Kanada a Bechyně. Rodina a přátelé se s pravnučkou Františka Křižíka rozloučí v sobotu v 10 hodin.

Neúspěšný kandidát napadl volby v Krumlově

Český Krumlov – Že mohlo dojít k manipulaci s hlasovacími lístky, ohlásil Krajskému soudu v Českých Budějovicích (KS) v pátek 19. října, tedy poslední den lhůty pro podání návrhu na neplatnost hlasování nebo výsledku voleb do zastupitelstva města Český Krumlov, Václav Mocek z Českého Krumlova, který kandidoval v komunálních volbách za hnutí PRO 2016 a skončil jako 2. náhradník.

Kam o víkendu na Krumlovsku za sportem

Českokrumlovsko – Tipy z nabídky sportovních akcí, které se v sobotu 20. října a v neděli 21. října konají na Krumlovsku.

Na věži turisty překvapil zlatý robot. Natáčel film

České Budějovice – Kolemjdoucí se ráno zmateně zastavují. Nevěřícný výraz ve tváři vystřídá úsměv a u mužů a sci-fi fanoušků dokonce pochopení.

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT