„Odstranil vnější palubky budovy, poškodil sádrokarton, parotěsnou folii a omítku a otvorem vnikl do dolních prostor," popsala jihočeská policejní mluvčí Štěpánka Uhlířová.

Uvnitř se vrhl na příruční pokladnu, ve které našel zhruba 500 korun. Další zajímavostí na počínání zloděje je, že zatímco si nevšímal dalších cenných věcí, vyraboval ledničku, ve které si vedoucí Boudy Ladislav Michalík schovával sýr z Rakouska.

„Nechal jsem si z Rakouska přivézt kilogram goudy. Jelikož jsem měl doma zásob dostatek, rozhodl jsem se, že si ji nechám přes Velikonoce v práci. Bohužel, v úterý už v ledničce nebyla," líčil Ladislav Michalík.
Kromě toho si zloděj odnesl i tři limonády. „Měl jsem tam i notebook, který si zloděj evidentně prohlížel, ale naštěstí ho neukradl a nechal ho tam ležet," poukázal Ladislav Michalík na další nečekané počínání pachatele.
Ačkoliv se zloděj obohatil jen o několik málo stovek, finální škoda je podstatně větší. „Na rozbitém plášti objektu vyšplhala škoda až k dvaceti tisícům korun," vyčíslil Vlastimil Kopeček, ředitel Centra pro pomoc dětem a mládeži, pod které Bouda spadá. Konstatoval, že se v Boudě bude muset zpřísnit bezpečnostní opatření, aby se něco takového již neopakovalo.

Krádeže v Boudě nejsou nic neobvyklého. Objekt kdosi vykradl i před třemi měsíci. Tehdy si zloděj odnesl 1500 korun. „Někdy nám tu bohužel kradou i přímo děti. Měli jsme tu třeba hocha, který si půjčil od jedné dívky mobilní telefon. Řekl jí, že si napíše textovou zprávu. Místo toho s telefonem utekl. Takové dítě k nám má potom samozřejmě  vstup zakázaný," řekl ředitel.