Během celého dubna budou moci obyvatelé i návštěvníci Písku potkávat ve veřejném prostoru na území města stylizované oči, které připomínají kolážní a dadaistické principy v tvorbě Radka Pilaře. Devadesátka připravených očí je vyrobena z magnetické fólie, aby držela na kovových předmětech a zároveň nic nepoškodila. „Dílo, přístup a především hravost a nápaditost pana Radka Pilaře je nám dlouhodobě inspirací. Jelikož není možné konat kulturní akce, chceme alespoň tímto způsobem vzdát hold slavnému píseckému rodákovi,“ říká ředitel Sladovny Adam Langer.

Pokud se s některými z očí setkáte, můžete pozměnit jejich pozici nebo je přemístit na jiné vhodné místo. "Formu happeningu ve veřejném prostoru jsme zvolili proto, aby se mohl aktivně zúčastnit co největší počet lidí. Je to akce pro každého, kdo má oči ke koukání, srdce pro vnímání a ruce pro konání," doplňuje galerijní pedagog Sladovny Tomáš Machek.

Pokud Radkovovoko nepotkáte a budete se chtít také zapojit, můžete si pro oči zajít na nádvoří Sladovny. "Až své oči umístíte, nebo nějaké potkáte, zašlete nám fotografii se jménem a kontaktem prostřednictvím emailu info@sladovna.cz nebo Facebooku Sladovny a stanete se tak spoluautory společné unikátní galerie výročního happeningu," upřesňuje Petr Brůha, manažer provozu Sladovny Písek. Nejnápaditější snímky budou poté odměněny volným vstupem do ANIMÁRIA - ponoru do světa animace právě vznikajícího ve Sladovně.