Ležíte jako pacienti v českokrumlovské nemocnici, nebo se tam léčí někdo z vašich drahých a vidina na společné prožití vánočních svátků mizí v nedohlednu?

Nemusíte smutnit. Personál českokrumlovské nemocnice dělá vše pro to, aby i její pacienti prožili krásné Vánoce. 
A letos se v tomto směru přímo překonávají.

Třeba taková porodnice. „Na porod v českokrumlovské nemocnici se bude na Štědrý den stát fronta," říká s úsměvem předseda představenstva nemocnice a její ředitel Jaroslav Šíma. „Rodiče prvního chlapečka a holčičky narozených na Štědrý den  dostanou dárky v hodnotě několika tisíc korun." To znamená, že dostanou balíček, jehož obsah bude určený na péči o dítě a každý bude v hodnotě  5000 korun. „Dalších 5000 korun obdrží rodiče od nemocniční lékárny. Sečteno a podtrženo tedy 10 000 korun pro první dva malé Ježíšky narozené v naší porodnici," dodal  ředitel.

Kromě toho dostanou malý dárek všichni pacienti nemocnice. Jde o dárkový balíček od jedné společnosti zaměřený na péči o zdraví a dobrou kondici.

Nemocnici zdobí vánoční stromečky z městských lesů a v pátek nemocniční prostory provoněla vůně jehličí, protože Lesy ČR dodaly dvacet čerstvých smrčků. „Věříme, že vánoční stromky pacienty potěší," řekl mluvčí Lesů ČR Zbyněk Boublík. „A že všichni, navzdory ne zcela ideální životní situaci, prožijí Vánoce v klidu a pohodě." Stromek byl umístěn do každého pokoje, kde zůstává pacient na svátky.

Pacienti ale budou moci na nemocničním pokoji, pokud to jejich stav dovolí, ve společnosti svých blízkých strávit času, kolik jen budou chtít. Třeba i celou noc.

A těšit se mohou na sváteční menu. Vyhlášená českokrumlovská kuchyně na Štědrý den servíruje  k obědu rybí polévku, dušeného kapra  na kmíně a bramborový salát či kaši. K večeři pak bude podávat šunkový aspik případně sýrový dort. A pro zpestření nabídne pacientům chlazené nealkoholické pivo. Za poplatek budou moci toto menu dostat také návštěvníci pacientů.

Více čtěte v sobotním vydání Českokrumlovského deníku.