Nového šéfa bude mít od října českokrumlovská nemocnice. Josefu Kučerovi, dosavadnímu předsedovi představenstva Nemocnice Český Krumlov, totiž v září vyprší pětiletý mandát v představenstvu. „Končím i kvůli svému důchodovému věku, už téměř dva roky přesluhuji,“ řekl Josef Kučera.

Radní Jihočeského kraje, který je zřizovatelem nemocnice, tento týden již vybrali Kučerova potencionálního nástupce. Mohl by jím být Jaroslav Šíma, současný ředitel Domova důchodců v Horní Plané.

„Radní svým usnesením schválili změnu člena představenstva společnosti Nemocnice Český Krumlov s účinností od 1. října,“ potvrdila v pátek Vladimíra Pavlová z odboru marketingu a vnějších vztahů Krajského úřadu Jihočeského kraje. Doplnila, že verdikt ještě musí v září posvětit zastupitelé kraje.

O tom, zda Jaroslav Šíma skutečně stane v čele českokrumlovské nemocnice, má rozhodnout představenstvo tohoto zdravotnického zařízení, které ze svého středu zvolí předsedu.

„Jmenování členem představenstva jsem ještě oficiálně neobdržel,“ sdělil v pátek Jaroslav Šíma. „Má kandidatura na post v představenstvu nemocnice vyplynula ze vzájemné dohody s kompetentními lidmi,“ doplnil zřejmě budoucí první muž nemonice.

Loučení s domovem důchodců prý bude pro Jaroslava Šímu bolestné. „S tímto zařízením jsem velmi úzce svázán, a tak se mi bude těžce odcházet. Na druhou stranu beru nemocnici jako profesní výzvu a zároveň možnost ukázat, že i takto velikou organizaci lze dále rozvíjet,“ předeslal Šíma s tím, že na konkrétní vize týkající se zmíněného rozvoje nemocnice je v tuto chvíli ještě brzy.

Josef Kučera odchází z vedení českokrumlovské nemocnice po třiadvaceti letech, z nichž třináct působil ve funkci ředitele.

„Byl bych rád, kdybych ještě před svým odchodem mohl svého nástupce do chodu nemocnice zasvětit natolik podrobně, aby na chodu zařízení nebylo vůbec znát, že k nějaké změně došlo. A když, tak aby to byla změna k lepšímu,“ uvedl. „Loučit se budu s dobrým pocitem, neboť nemocnice se v posledních letech úspěšně rozvíjela po všech stránkách,“ doplnil Josef Kučera.

Žádné konkrétní vize týkající se dalšího směřování zdravotnického zařízení prý svému následovníkovi nepředá. „Nemocnice by neměla ustrnout například v obměně technického vybavení či zkvalitňování personálu. Naopak je žádoucí, aby držela krok s odborným a technickým vývojem. I proto, abych se sám nemusel bát nechat se tady léčit,“ dodal s úsměvem.