„Ti, kteří nás nikdy neviděli, je to pro nás dobře, protože budete čekat 2,5 hodiny na to, jestli se něco stane. Nic se nestane,“ zahájil koncert Jakub Prachař a pak vyzval návštěvníky, aby na drobné lístky napsali žádost o zahrání oblíbených písní, a tak v průběhu celého večera na pódiu přibývaly popsané vstupenky, vlaštovky a dopisy s žádostmi fanynek. Na ty ale povětšinou nedošlo.

V policejní databázi je na Krumlovsku šestnáct lidí.
Zmizeli beze stopy. Policie hledá tyto lidi z Krumlovska. Znáte některé z nich?

Trio hudební večer zahájilo písní Amerika od Lucie, a přestože Prachař na úvod varoval, že některé písně poničí anebo naopak vylepší, tato seriózní verze sklidila u obecenstva velký úspěch, což dokazoval hlasitý doprovod diváků. Během večera docházelo i na spojování naprosto nesourodých skladeb. Když nemůžeš, přidej víc od Mirai napojit na píseň Holky z naší školky, vzápětí zapět skladbu Pátá od Zuzany Norisové, to dokáží jedině Tros Disqotequos.

Došlo i na známou melodii ze seriálů Akta X nebo Knight Rider či na písně Čo bolí, to přebolí, Nafrněná, ale i na několik skladeb od Jaromíra Nohavici či kapely Kryštof. V průběhu večera zazněly také skladby hudebních ikon české hudební scény v podobě Bratrů Nedvědů, ale též světové, v podobě Michaela Jacksona či Céline Dion. V písních rozmanitých žánrů, různých temp, rozličných interpretů se také střídaly okamžiky, kdy Dyk zpíval seriózně, a okamžiky, kdy si vymýšlel slova a improvizoval.

Dobrovolníci společně s myslivci a zemědělci letos na Krumlovsku, Kaplicku a Budějovicku zachránili před sekačkami na 1100 srnčat.
Obrovský posun. Jediná skupina z Krumlovska letos zachránila přes tisíc srnčat

Tento hudební eintopf, který divákům zábavná formace Tros Discotequos zajistila, obstarala formou hravých písní zábavu po celý večer. Jedním z neočekávaných překvapení bylo, když se na pódiu objevil českobudějovický zpěvák Štěpán Hebík, vystupující pod pseudonymem 7krát3. Jeho Tygrovanej sprej potěšil všechny milovníky R’n’B. Vtipně se uskupení rozloučilo písní pro Matyáše, který se na koncert přišel rozloučit se svobodou. Jan Maxián si pro svalnatého Matyáše připravil úryvek písně Leoše Mareše s textem: „Nejsem, nejsem, nejsem, nejsem svalnatej, zatímco Vojtěch Dyk zvolil: „Ach, synku, synku.“ Další hudební událost proběhne v Pivovarské zahradě 10. srpna, kdy vystoupí Pražský výběr v čele s Michalem Kocábem a Vilémem Čokem.