Dny evropského dědictví umožňují seznámit se s významnými stavbami, jejich historií i způsobem jejich záchrany a obnovy. V Českém Krumlově se na různých místech konají přednášky, exkurze, komentované prohlídky, ale také zajímavé besedy a setkání s významnými osobnostmi.

V sobotu se například můžete vydat za skvosty krumlovského baroka, ale nezapomeňte si předtím účast zarezervovat. V 10 hodin začne komentovaná prohlídka jedinečné barokní zahrady se zámeckým zahradníkem Jiřím Olšanem, který se pověnuje i jejímu zasazení do barokní krajiny.

Odpoledne můžete nahlédnout do Kvítkova dvora – kabinetu kněžny Marie Terezie. Komentované prohlídky začínají ve 14 a 15.30 hodin. Spatříte jeden z nejkrásnějších barokních sálů v Českém Krumlově s freskovou výzdobou malíře Františka Jakuba Prokyše.

Křest nové knihy Boleticko, krajina zapomenuté Šumavy, uspořádalo Museum Fotoateliér Seidel na Olšině.
VIDEO: Nová kniha o Boleticku se Seidlovými fotkami je tu

V neděli se pak ve 13:00, 14:00 a 15:00 hodin otevře Mincovna Státního hradu a zámku Český Krumlov. Komentovaná prohlídka vás provede nejnověji zrestaurovaným objektem v zámeckém areálu, který se zachoval v původním barokním slohu.

Kapacita exkurzí do zahrady a Mincovny je zdarma a je omezena, proto je nutná rezervace v Infocentru (nám. Svornosti) nebo na www.ckrumlov.info/tickets.

V tyto dny bude navíc prohlídková trasa barokními apartmány zámku mimořádně rozšířena o prostor Zrcadlového sálu. „Návštěvníci si zde prohlédnou naaranžovanou barokní tabuli a seznámí se se zásadami a zvyklostmi stolování barokního aristokratického dvora“, upřesňuje Tereza Hofbauerová ze správy zámku.

Tradiční velešínské pouti přálo počasí, a to se pozitivně odrazilo na návštěvnosti.
OBRAZEM: Velešínská pouť se vydařila. Měla správný říz

Kromě toho je v sobotu do Regionálního muzea v Českém Krumlově vstup zdarma, V době 9.00 – 12.00, 12:30 – 17:00 můžete navštívit hlavní sezónní výstavu Se lvem za svobodu a stálou expozici muzea.

Synagoga Za Soudem budek dispozici o víkendu od 10 do 18 hodin. Uvidíte výstavu dvou krumlovských kamarádů – malíře Jiřího Stýbla a fotografa Jiřího Šneidera. Vstupné dobrovolné. A v Museu Fotoateliér Seidel o víkendu zaplatíte jen poloviční vstupné.