Staré popraskané laminátové stěny, zohýbané plechy na střeše, oprýskaná lavička a vůbec neutěšený stav mnoha autobusových čekáren po celém Českém Krumlově, to je realita a také častý terč kritiky občanů.

„Novu autobusovou čekárnu nám tady slibovali už před třemi lety a nic,“ okomentoval situaci například Miroslav Bradář, jeden z obyvatel sídliště Vyšný.

V některých místech, jako u sídliště Mír, čekárna zcela chybí, zastávky na Plešivci patří podle mnoha cestujících do minulého století.

Podle vedení Českého Krumlova se má situace v dohledné době citelně změnit a zásadní rekonstrukce se dočká jedenáct autobusových zastávek.

„Budou to konkrétně zastávka Plešivec u Skleníku, Plešivec sídliště, Rechle, Růžek, Svatý Duch, Spolí, Tavírna, Vyšný sídliště, Vyšný rozcestí, Vyšný osada a Železniční stanice, které nevyhovují jak požadavkům na bezpečnost a kvalitu, tak požadavkům estetickým,“ vyjmenoval starosta Luboš Jedlička.

Město získalo 2,6 milionu korun z Regionálního operačního programu a práce by měly začít od prvního března.

„Dojde k demontáži nevyhovujících a osazení nových přístřešků včetně instalace odpadkových košů, laviček, vnitřního osvětlení a zádlažby,“ sdělila vedoucí oddělení strategického rozvoje Monika Petrů.