Devět městských čtvrtí dostalo možnost rozhodnout si o projektech ve svém okolí, v rámi mezí městem vyčleněných finančních prostředků. Mnoho projektů ale tyto podmínky nedodrželo a muselo být z dalšího jednání vyřazeno. Nejčastější chyby nám objasnila mluvčí českokrumlovské radnice Petra Nestávalová.
„Velmi malé množství projektů mělo ten zamýšlený komunitní charakter daného místa. Lidé se spíše pouštěli do projektů, které jsou spíše záležitostí větších investičních akcí města. Překračovali tím dalece stanovený rozpočet,“ uvedla s tím, že ani vyřazené nápady ale v odpadkovém koši neskončí.

Vyřazené projekty, které řeší součásti větších investičních akcí, poslouží jako inspirace při sestavování příštích investičních plánů. Podle mluvčí radnice by nebylo vhodné realizovat jen část něčeho, když je naděje, že by to mohlo v příštích obdobích vybudováno celé. Jen málokdo využil možnosti zorganizovat za nabídnuté finance místní kulturní, sportovní či jiné společenské akce, přesto, že sociální sítě se hemží kritikami, že se v Českém Krumlově: „…pro lidi nic nedělá.“

„Je to patrně ještě takové mírné nepochopení, čeho všeho lze pomocí participativního projektu dosáhnout. „ Učíme se my, učí se i lidé. Jde o první ročník a věříme, že v budoucnu půjde vše snáze,“ konstatuje Petra Nestávalová.