Sepsali za tímto účelem i petici, kterou předali radnici a na níž město v tuto chvíli odpovídá v principu: Teď to nejde.

V emotivním vystoupení před krumlovskými zastupiteli připomněl ve čtvrtek večer organizátor petice Karel Linhart, že už od loňského roku žádá od města odpověď na otázku, zdali je spravedlivé, aby občané Nových Dobrkovic platili stejně vysokou daň z nemovitosti, jako například lidé v historickém centru Českého Krumlova.

Poukázal také na to, že Nové Dobrkovice patří mezi zanedbané části města, kde se už léta místní domáhají vybudování kanalizace a vylepšení zdejších ulic.

Jak už Deník několikrát informoval, tento stav se blíží
k řešení teprve v současném volebním období, kdy konečně vznikl projekt, který by přinášel i pro Krumlov finančně dostupné řešení situace. Město by nemuselo tedy hledat 
sedmdesátimilionovou dotaci, ale odkanalizování podstatné části Dobrkovic by se dalo pořídit i za dvacet milionů. Těsně poté, co po dvouletém hledání řešení současná radnice tuto možnost představila Dobrkovickým a ti s ní souhlasili, vznikla v Nových Dobrkovicích petice kvůli domovní dani.

Celý článek si přečtete v pondělním vydání Českokrumlovského deníku.