Regionem prošly zatím spíše jen dešťové mraky a menší přeháňky, přesto vedly v poměrně velkým přesunům turistů směrem od Lipna.

Podle sdělení operačního důstojníka Krajského hasičského a záchranného sboru nemusely hasiči kvůli nepřízni počasí na Českokrumlovsku zasahovat.

"Během pátečního odpoledne máme hlášeny pouze dvě akce, které ale s počasím nesouvisely," sdělil v sobotu ráno operační důstojník Českokrumlovskému deníku.

"V pátek odpoledne vyjížděla naše jednotka k záchraně osoby ve vodě v Rožmberku, ale než přijela na místo, podařilo se už vodákovi dostat na břeh. Druhým zásahem bylo otevření uzavřených prostor na Plešivci."

Také českokrumlovská Policie hlásí v sobotu dopoledne klid, i když například Český Krumlov několikrát totálně ucpala kolona automobilů přijíždějících z Lipna. Ta začínala na Chvalšinské ulici u odbočky na gymnázium a končila několikrát až na kruhovém objezdu v Domoradicích, což je zhruba čtyři kilometry.

"Zatím žádné dopravní nehody hlášeny nemáme," odpověděl v sobotu před polednem operační důstojník českokrumlovské Policie. Kolony je podle něj možné vysvětlit zhoršeným počasím na Lipně a houfným odjezdem turistů z této oblasti.