Jestli chete udělat něco pro své zdraví, vydejte se na Nordic Walking - Tour 2012 do Frymburka. Zaregistrujte se od 11 do 12.30 hodin ve Wellness Hotelu Frymburk, startuje se ve 12.30 hodin. Zájemcům poradí zkušení instruktoři, kteří je naučí správný krok. Nemáte-li hole, nevadí, na místě si je budete moci zapůjčit.

Trasa je připravena pro začátečníky - ta měří zhruba čtyři kilometry - i pro pokročilé, která je dvojnásobně dlouhá. Výšlap je vhodný i pro rodiny s dětmi. Je třeba počíta se startovným. Dospělí zaplatí 80 korun, děti do 15 let 50 korun.

 Připraven je rovněž doprovodný program, který tvoří především program pro děti, tombola a prezentace partnerů akce.

 Nordic Walking, chcete-li severská chůze, se řadí mezi vytrvalostní pohybové aktivity aerobního charakteru, a je proto ideální pro odbourávání přebytečného tuku a redukci váhy.


Vědecké studie i laboratorní testy potvrzují pozitivní účinky chůze s holemi na lidské zdraví. Dochází při ní proti obyčejné chůzi k nárůstu spotřeby energie o více než čtyřicet procent a k zapojení naprosté většiny svalů v těle. Zlepšuje se krevní oběh, zvyšuje se tepová frekvence a oproti obyčejné chůzi dochází až o dvacet procent intenzivnějšímu spalování  kalorií. Zapojením horních končetin se snižuje nežádoucí zátěž kloubů dolní poloviny těla, zejména kolen. Tak kdo by odolal.