Nováčkem je v ní hnutí Reálný Krumlov. Jeho zastupitel, Jiří Klosse, byl ale členem koalice i v minulém období, a to za Nezávislé a Zelené. Koalice má čtrnáct křesel ze třiadvaceti, opozičních zastupitelů je tedy devět. V opozici skončilo ANO 2011, které na procenta volby sice vyhrálo, nenašlo ale dost partnerů pro vlastní koalici, stejně tak ODS, PRO 2016 a komunisté.

Starostou by se měl stát znovu, už potřetí, Dalibor Carda (SN-Město pro všechny). „Na post 1. místostarosty strany navrhují Josefa Hermanna (KDU-ČSL),“ dodává mluvčí města Petra Nestávalová. „Navíc se koaliční partneři dohodli na posílení samosprávného vedení města o pozice dvou neuvolněných místostarostů. Na funkci 2. místostarosty je určen Martin Hák (NEZ a TOP 09), v jehož gesci bude koordinace činností v cestovním ruchu, sportu a volnočasových aktivit. Oblast kultury nově spadá 3. místostarostovi, kterým se stane Ivo Janoušek (SN-MPV).“

V sedmičlenné radě tuto čtveřici doplní Ivana Ambrusová (ČSSD), Jiří Olšan (KDU-ČSL) a Milan Kotlár (NEZ a TOP 09). „Vedením finančního výboru zastupitelstva bude pověřen Roman Kneifl (KDU-ČSL), do funkce předsedy kontrolního výboru pak budou moci dosadit svého kandidáta opoziční strany,“ uvádí mluvčí.

Jednou z programových priorit koalice budou plochy na nové bydlení. „Hlavní lokalitou pro výstavbu se stane areál bývalých kasáren ve Vyšném,“ říká mluvčí.

Nová koalice počítá i s venkovním koupalištěm. A nejen s ním. V plánech se objeví i třeba oprava budovy na autobusovém nádraží či koupě čističky (anebo stavba nové, pokud se ji koupit nepovede).

„Mezi větší investiční akce chceme zahrnout rekonstrukce Lazebnického a Benešova mostu, rekonstrukci městské knihovny v Prelatuře a objektu bývalé prádelny v Hradební ulici, revitalizace vybraných veřejných prostranství, modernizace a rozšiřování sítí dětských hřišť, volnočasových sportovních arén pro děti i dospělé,“ vyjmenovává z obsahu dohody starosta Dalibor Carda. Radnice pomýšlí i na novou halu. „Nově se chce koalice intenzivně zabývat revitalizací sportovního areálu na Chvalšinské ulici včetně modernizace plaveckého bazénu s venkovním koupáním. Radnice také podnikne kroky k přípravě výstavby víceúčelové všesportovní haly a bude pokračovat ve spolupráci s okolními obcemi a Jihočeským krajem na přípravě vybudování Povltavské cyklostezky," doplňuje plány Petra Nestávalová.

„Budeme se soustředit i na dokončení rozpracovaných projektů, na jejichž přípravě jsme pracovali řadu měsíců," říká místostarosta Josef Hermann. „Především jde o dokončení opláštění zimního stadionu, rekonstrukci areálu hřbitova, vybudování terminálu zájezdových autobusů a mnoho dalších projektů. Samozřejmou prioritou jsou rekonstrukce vodovodů a kanalizací, veřejných osvětlení, komunikací ve městě.“ Koalice bude v programu vycházet z koncepčních dokumentů, hlavně ze Strategického plánu rozvoje města, Komplexní dopravní koncepce a Strategie cestovního ruchu, které město nechalo zpracovat v minulém volební období.

„Nadále budeme pokračovat ve snaze o co nejširší zapojování občanů do plánování a rozhodování o budoucnosti města. Zásadní koncepční materiály či projekty města budou vznikat za participace odborné i laické veřejnosti,“ uzavírá místostarosta Josef Hermann.