Rolba dorazila do lipenského skiareálu ve středu. Osmitunový stroj byl za přísného dohledu techniků jeřábem přepraven na sjezdovku. Tam ho poté technici plně dostrojili. Pracovníci areálu budou rolbu a vše, co dovede, zkoušet týden.

Zdroj: Skiareál Lipno

V současnosti lipenští rolbaři využívají pro úpravu sjezdovek stroje PistenBully 600 a PistenBully 400 starší generace. Zapůjčený inovovaný stroj PistenBully 400 má o 35 koní více než PistenBully 600. Motor navíc splňuje nejpřísnější normu EU V.

„Technici jsou samozřejmě rádi, že mohou tuto novinku vyzkoušet,“ uvedla mluvčí Skiareálu Lipno Olga Kneiflová. „Má řadu zajímavých vychytávek. Rolba je vybavena například inovovanou frézou na sníh, která má zvýšený přítlak, tudíž upravuje sníh kvalitněji.“ Lépe se ovládá také při bourání sněhu, protože na přední radlici je zcela nová hydraulika. Radlice je zároveň uzpůsobená na převoz sněžných děl a vyvinuta ve spolupráci s dodavatelem průmyslových zařízení TechnoAlpin. Stabilitu rolby ve strmém terénu zajišťuje šestistupňový pás. Je připravena na SnowSat, díky němuž lze měřit výšku sněhu okolo rolby skrze satelit, a to až do okruhu 50 metrů. Nechybí ani automatická klimatizace. Světla, která rolba využívá, jsou v provedení LED nebo halogen. Snadné ovládání zajišťuje intuitivní Joystick.

Protest v Dolním Dvořiště byl i 23. ledna.
Protesty lidí proti povinnému očkování na česko-rakouské hranici nekončí

„Je to skvělý stroj do ruky našich zkušených rolbařů,“ říká Olga Kneiflová. „Uvidíme, zda ho naši chlapi budou chtít po skončení zápůjčky vůbec vrátit.“ Lyžaři, kteří si v těchto dnech užívají skiareálu, tak mohou být prvními v Evropě, kteří sjezdovku po úpravě zmiňovanou rolbou okusí.