Na čerpací stanici ONO v Dolním Dvořišti na Českokrumlovsku se nové mýtné "krabičky" neprodávají. "U nás máme jen rakouské mýto, tzv. GO-Boxy, české vůbec neprodáváme," říká Ivana Danišová. "Ale prodává je směnárna naproti nám, a tam žádná fronta není, jsou tam právě dva kamiony, takže situace jako obvykle."

Mýtná brána v Dasném na Českobudějovicku.
Kvůli mýtu natáhli úřední hodiny a slouží dvanáctky

Do nového mýtného systému je podle ČTK aktuálně zaregistrováno zhruba 313.000 aut, stále tak chybí asi 145.000 vozidel z celkem očekávaného počtu. 

Právě malá směnárna v Dolním Dvořišti je jediné místo, kde krabičky koupíte na Českokrumlovsku.

Na Prachaticku není žádné, seženete ji ale ve Strakonicích, Písku či Vodňanech.

Mýtná brána v Dasném na Českobudějovicku.
U Dasného vzniká mýtná brána

Podle slov specialisty komunikace Michala Procházky ze společnosti Unipetrol RPA se Benzina v českobudějovické Nádražní ulici obešla v pondělí v souvislosti se zavedením nového mýtného systému bez komplikací. „Nezaznamenali jsme žádné mimořádné situace. Provoz čerpací stanice je plynulý stejně jako během minulého víkendu a fronty nevznikají,“ upřesnil.

Benzinu v Nádražní ulici v posledních dnech podle jeho slov navštěvuje více lidí. „Evidujeme přibližně o třicet procent zájemců více než dříve. Díky pravidelnému zásobování disponujeme dostatečným počtem palubních jednotek,“ zhodnotil.

Někteří řidiči si mýtnou krabičku kupovat nemuseli. „Krabičky zařizovala firma, takže já ji jen dostal do ruky,“ poznamenal v pondělí Tomáš Polák, pracovník odtahové služby.

Krabičky se dají koupit například v čerpací stanici Benzina v Českých Budějovicích na Nádražní ulici, na Shellu v Třeboni, na Benzině v Jindřichově Hradci nebo na Benzině v Táboře.

Mapa distribučních a kontaktních míst.Zdroj: myto.czAktuální seznam kontaktních a distribučních míst najdete na webu https://mytocz.eu/cs/obchodni-mista/seznam.

Situaci budeme i nadále sledovat.