Od pondělí otevřel svou poslaneckou kancelář na adrese U Poráků 511, čili v areálu bývalého Ambitu, v budově, kde sídlí firma Vidox.

„Pocházím z Českokrumlovska, myslím, že znám problémy, které místní lidi trápí, proto jsem se rozhodl pro Český Krumlov,“ řekl Jan Kubík. „Může se na mě obrátit kdokoliv s čímkoliv; když budu moci, poradím či pomohu. Nějaké podněty od lidí už mám. Chci se s každým na schůzce domlouvat individuálně.“

Proto nebude v kanceláři ustanovena pevná doba pro návštěvy veřejnosti. Občané se pro sjednání schůzky mohou obracet na asistenty Jana Kubíka prostřednictvím telefonů 773 687 067, 736 763 280, případně emailem na kubikj@psp.cz.

Kromě Krumlovska se chce Jan Kubík věnovat rozvoji a podpoře cestovního ruchu a dopravě.
"S tím souvisí i téma otáčivého hlediště v Českém Krumlově, které je dlouhodobě nedořešené," říká Jan Kubík. "Myslím si, že by byla velká škoda, kdyby otáčivé hlediště mělo skončit nebo se přesunulo někam jinam. Tím by ztratilo kouzlo, které má. V dopravě jsou to obchvaty obcí a dostavba dálnice, které jsou největší problém Jihočeského kraje, ale tam si musí něco odpracovat i Jihočeský kraj, to není jenom v rukou centrální vlády v Praze."

Hrdinové našich prvňáků.
Hrdinové našich prvňáků? Princezna Elsa a Spider-Man