Pondělí
Skončil volební víkend, i Krumlovsko má nového prezidenta Miloše Zemana. Nejvyšší volební účast z krumlovských měst zaznamenal Rožmberk nad Vltavou (64,05 %), nejmenší  Kaplice (55, 34 %). Z obcí lidé volili tradičně nejvíce v Chlumci (82,54 %). Vysokou účast měly Věžovatá Pláně (81,31 %) a Lipno nad Vltavou (78,09 %).  Nejméně voličů přišlo v Pohorské Vsi (35,38 %) a v Bohdalovicích (43,37%).

Deník dodává:
Ať chceme, nebo ne, volby jen potvrdily rozštěpenost republiky na dva tábory, levý a pravý. Vzhledem k tomu, že už tady dlouho v mnohém platí, že levá neví, co dělá pravá a pravá neví, co dělá levá, bylo by asi dobré si to nějak vyjasnit.

Úterý
Přišla obleva, kterou nejlépe vystihla následující věta: „Já bych doporučil, aby lidé nechodili s hlavou skloněnou, ale naopak vztyčenou a dívali se po střechách," hlásil ředitel Služeb města Český Krumlov Pavel Turnhöfer. On, týmy lidí uklízejících město a sami občané historického centra už mají se sněhem padajícím ze střech své zkušenosti. Jen během pondělního dopoledne se sesul sníh například ze dvou střech domů v krumlovské Radniční ulici. Totéž už se několikrát stalo i minulý týden.

Deník dodává:
Sníh nakonec zmizel dřív, než stačil spadnout.  Nebo padal  ohleduplně.

Středa
Zatím není jisté, jestli si na Českokrumlovsku všechny instituce vyvěsí portrét hlavy státu. Obraz prezidenta visící v každé školní třídě býval samozřejmostí. Změní se to, až nastoupí do funkce Miloš Zeman? A to v situaci, kdy ho přes 40 procent voličů zatím nepřijalo za svého? „Obraz nového prezidenta zřejmě nepověsíme. Není to naše povinnost," míní například ředitel Základní školy Linecká Český Krumlov Karel Dvořák. V Linecké nevisí ani portrét dosluhujícího prezidenta Václava Klause.  Stejné je to ve křemežské škole. I tam visí místo prezidenta České republiky Jan Ámos Komenský. Ale například na Gymnáziu, Střední odborné škole ekonomické a Středním odborném učilišti Kaplice mají prezidenta v každé třídě. A počítají také s instalací portrétu Miloše Zemana.

Deník dodává:
Komenský je ideální. Odstěhoval se, nekouří, nepije, nesportuje, nerozumí globálnímu oteplování, už nežije, málokdo jej četl, nedělá amnestie…

Čtvrtek
Po měsíci úprav a změn se opět chystá k otevření českokrumlovské kino. Provoz byl v lednu totiž přerušen. Po dlouhých letech s jeho provozováním skončil dosavadní nájemce Jan Jiřička, který předal štafetu Martině Šlapákové a firmě Tarstia, jež vloni vyhrála výběrové řízení na provozovatele objektu. Návštěvníci se podle nich mohou těšit na plno novinek, které mají celý objekt oživit a opět dostat do popředí zájmu místních občanů. Realizace těchto novinek chce ale ještě čas. Nové vedení kina prozatím provedlo nejzásadnější úpravy.

Deník dodává:
Teď jen, aby do kina začali chodit diváci a nedopadlo to, jako při rušení kina letního. Všem to vadilo, ale každý přiznal, že už v něm už drahná léta nebyl.

Pátek

To, co se zdálo, že se snad nikdy nestane, se konečně začalo naplňovat. Kaplické kino, které roky marně volalo po modernizaci, se během posledních měsíců z gruntu mění. Jeho rekonstrukce za zhruba pět milionů korun spěje do finiše.
Kolem budovy kina to sice vypadá stále jako na staveništi, ale uvnitř se už skrývá pečlivě uchovávaný drahokam. Tím je útulný, moderní kinosál s pohodlnými sedadly a promítacím plátnem.
„Moje vize vybavit kino novou technologií, vylepšeným zázemím, kvalitním zvukem a obrazem a návštěvníkům v něm nabídnout i kavárnu a bar," usmívá se ředitel Kulturního a informačního centra Stanislav Trs, „a najít v něm i místo pro dětský koutek či menší historickou expozici, se v podstatě podaří. Chci z objektu vytvořit multifunkční dům. V březnu ho slavnostně otevřeme."

Deník dodává:
Lidi, kvetou kina! A v zimě!